بازار منطقه اي ارتباطات و فناوري اطلاعات تشكيل شود

تهران- ايرنا- وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات ايران در ديدار با وزير توسعه ديجيتال و مخابرات و ارتباطات جمعي فدراسيون روسيه پيشنهاد تشكيل بازار منطقه اي ارتباطات و فناوري اطلاعات را ارائه داد.

به گزارش روز چهارشنبه ايرنا از وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، «محمد جوادآذري جهرمي» در حاشيه اجلاس وزيران اتحاديه منطقه اي كشورهاي مستقل مشترك المنافع در زمينه ارتباطات (RCC) و در ديدار با «كنستانتين نوسكوف » وزير توسعه ديجيتال، مخابرات و ارتباطات جمعي فدراسيون روسيه پيشنهاد تشكيل يك بازار منطقه اي 1.5 ميليارد نفري را در بخش اينترنت و ارتباطات مطرح كرد.
وي گفت: چنين بازار منطقه اي مي تواند ميان ايران، روسيه، تركيه، جمهوري آذربايجان و هند بر مبناي پول ملي اين كشورها تشكيل شود.
آذري جهرمي خاطرنشان ساخت: بايد در گام نخست زمينه ايجاد اين بازار و حمايت از بخش خصوصي و شركت ها براي ورود به آن ميسر شود تا در مراحل بعدي نظام اداره اين بازار به طور كامل به شركت ها و فعالان بخش خصوصي منتقل شود.
«كنستانتين نوسكوف» وزير توسعه ديجيتال، مخابرات و ارتباطات جمعي فدراسيون روسيه هم در اين ديدار ضمن اشاره به تحريم هاي آمريكا عليه ايران و كشورهاي مختلف جهان گفت: اقدام هاي آمريكا تجارت آزاد در جهان را با تحديد مواجه كرده و اكنون بسياري از كشورها درك بهتري از مواضع ايران پيدا كرده اند.
وي افزود: زمينه هاي فراواني براي همكاري هاي ايران و روسيه در زمينه هاي فناوري اطلاعات و اقتصاد ديجيتال وجود دارد كه بايد فعال شوند.
نوسكوف با استقبال از پيشنهاد آذري جهرمي براي ايجاد بازار منطقه اي تصريح كرد: اين كاري سخت اما مسير درستي است كه بايد پيموده شود.
در اين ديدار طرفين ضمن تاكيد بر ارتقاي سطح همكاري هاي دو كشور در حوزه ارتباطات براي برگزاري دومين جلسه كميسيون مشترك فناوري اطلاعات و ارتباطات (ICT) در آينده نزديك توافق كردند.
«محمدجواد آذري جهرمي» براي شركت در كنفرانس و نمايشگاه بين‌المللي مخابرات «تركمن تل- 2018» به عشق آباد سفر كرده است.
اقتصام**2078**2025