22.6 تن محصولات پتروشیمی قاچاق در مرز بازرگان توقیف شد

ارومیه - ایرنا - مدیركل گمرك بازرگان گفت: ماموران این گمرك با اجرای طرح رصد، 22 هزار و 600 كیلوگرم محصولات پتروشیمی قاچاق از یك دستگاه كامیون خروجی كشف و ضبط كردند.

به گزارش ایرنا، علی معصومی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این بار تحت عنوان خرده پلاستیك برای خروج از كشور بارنامه داشت كه با هوشیاری ماموران گمرك از خروج آن جلوگیری شد.
وی ادامه داد: در این رابطه یك نفر متهم دستگیر و به همراه كامیون و بار توقیفی با تشكیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.
معصومی اضافه كرد: با راه اندازی سامانه جامع گمركی و الكترونیكی شدن گمرك، اظهار تمامی كالاها و اطلاعات آنها تنها از طریق سامانه امكان پذیر و همچنین امكان رهگیری آنها از این طریق در لحظه فراهم شده است.
مدیركل گمرك بازرگان بیان كرد: استفاده از سامانه گمركی و رصد اطلاعات از سوی ماموران گمرك در تمامی مبادی گمركی این توانایی را به این سازمان داده است كه هر گونه محموله كه در این سامانه اظهار نشده و یا به خلاف اظهار شده است، شناسایی، كشف و توقیف شود.
به گزارش ایرنا گمرك بازرگان كه در سال 1305 راه اندازی شده در مرز ایران و تركیه قرار دارد و تنها مرز بین المللی بین 2 كشور نیز به شمار می رود.
این گمرك به صورت 24 ساعته در حال فعالیت است.
7132/2093

سرخط اخبار اقتصاد