۱۸ مهر ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۲۱
کد خبر: 83060882
۰ نفر
محتكران همدان 80 میلیارد ریال جریمه شدند

همدان- ایرنا- مدیركل تعزیرات حكومتی همدان گفت: افرادی كه اقدام به احتكار كالای مردم كرده بودند در سه ماهه اخیر به پرداخت 80 میلیارد ریال جریمه محكوم شدند.

علیرضا حسن پور روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان كرد: امسال 43 انبار مظنون به احتكار كالا توسط تعزیرات حكومتی همدان پلمب شده و 37 پرونده در این نهاد و 6 پرونده به علت حجم انبوه و اتهام نگهداری غیرمجاز كالا در دادسرا بررسی شده است.
مدیركل تعزیرات حكومتی همدان افزود: در همین ارتباط مسئولان 12 انبار به علت ارایه مستندات كافی برائت شده و انبار آنها با دستور قضایی فك پلمب شد.
حسن پور مثال زد: یكی از پرونده ها مربوط به انبار 22 دستگاه نیسان دیزلی بود كه پس از استعلام مشخص شد علت انبار این خودروها بروز مشكل در شماره گذاری است.
وی اظهار داشت: افرادی كه تبرئه شدند نیز مجاز به نگهداری كالا نیستند بلكه مدت زمان مشخصی برای توزیع كالای موجود در انبار به آنها داده شد.
مدیركل تعزیرات حكومتی همدان با بیان اینكه ارزش ریالی كل پرونده ها 150 میلیارد ریال است، گفت: روغن موتور، لوازم خانگی، كود شیمیایی، پوشاك نوزاد، میلگرد و خواروبار نظیر روغن، برنج، قند و شكر عمده پرونده های احتكار را تشكیل می دهد.
حسن پور بیان كرد: برنج، شكر، روغن و چای كشف شده از انبارها در رزن، نهاوند، تویسركان و ملایر توزیع و در مركز استان توزیع كالا به سازمان صنعت، معدن و تجارت محول شد.
وی ادامه داد: پرونده 28 پرونده احتكار كالا بسته شده و هم اینك سه پرونده در تعزیرات حكومتی این استان در دست بررسی است.
سه هزار و 477 پرونده تخلف از ابتدای امسال تا پایان مرداد در 15 شعبه اداره كل تعزیرات حكومتی همدان بررسی و مختومه شده است.
7526/2087/2090