جریمه راه بازدارنده برای بازگشت به قیمت های واقعی است

نوشهر – ایرنا - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: جریمه یكی از راههای بازدارنده برای بازگشت به قیمت های واقعی است و باید دستگاه های نظارتی و مردم با معرفی واحدهای متخلف در این زمینه كمك كنند.

محمد شریعتمداری كه روز سه شنبه برای بازدید از مناطق سیل زده مازندران و تاثیر آن بر واحدهای تولیدی به این استان سفر كرد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در تنكابن با انتقاد از افزایش بی رویه قیمت های محصولات لبنی، افزود: محصولات لبنی پر مصرف همچون شیر و ماست دارای قیمت های تثبیتی هستند و متخلفان با جریمه سنگین مواجه خواهند شد.
وی با بیان اینكه پرونده های تعزیراتی هنگفتی در این زمینه تشكیل شده است ، اظهار داشت : تمایل تولیدكنندگان محصولات لبنی به صادرات به واسطه افزایش نرخ ارز و كمبود شیر خام دو عامل افزایش قیمت ها بوده كه باید تدابیر لازم در این زمینه اندیشیده شود.
شریعتمداری گفت : برخی از تولید كنندگان شیر خام در داخل كشور اقدام به تولید شیر خشك كرده اند كه همین مسئله موجب شده تا واحد های لبنی با كمبود شیر خام مواجه شوند.
وی با بیان اینكه دامداران قیمت شیر خام را افزایش داده اند ، افزود: باید همراه با وزارت جهادكشاورزی تدابیری اندیشیده شود كه واحدهای تولید شیر خام با تولید كنندگان محصولات لبنی متصل گردند تا در سود و زیان یكدیگر شریك باشند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار امیدواری كرد كه وزارت جهاد كشاورزی در این زمینه فعالتر شود تا ثبات قیمت ها در محصولات لبنی برقرار شود.
وی گفت: برخورد مسئولانه مردم نیز در معرفی واحد های متخلف می تواند كمك خوبی برای دستگاه های نظارتی باشد.
در ماه های اخیر قیمت محصولات لبنی در چندین نوبت افزایش یافته و همین مسئله باعث نارضایتی مردم شده است.
هم اكنون 97 درصد بازار شیرخام دست بخش خصوصی است.
شهرستان 165 هزار نفری تنكابن در غرب مازندران واقع است.
1654/1602/7513/