دولت از سيل زدگان استان هاي شمالي حمايت مي كند

نوشهر - ايرنا - وزير صنعت، معدن و تجارت گفت كه دولت از سيل زدگان استان هاي شمالي حمايت مي كند و تلاش دارد تا با اقدامات خود خسارت هاي به وجود آمده را جبران نمايد.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، محمد شريعتمداري عصر سه شنبه در جريان بازديد از واحدهاي صنعتي خسارت ديده ناشي از سيل اخير شهرستان تتنكابن در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: سيل اخير در مازندران و بويژه غرب استان خسارت هايي را به واحد هاي صنعتي و صنفي وارد كرده و بايد اعتباراتي براي جبران آسيب ها تخصيص يابد.
وي اظهار داشت: بررسي ميزان خسارت ها تا چند روز آينده به اتمام مي رسد و دولت مصوبه اي را براي تامين اعتبار مورد نياز براي واحدهاي صنعتي و صنفي آسيب ديده در نظر خواهد گرفت.
بر اساس ارزيابي هاي اوليه و گزارشي كه به وزير صنعت ارائه شد، در سيل اخير به ۲۰ واحد توليدي و ۲۰۰ واحد صنفي در غرب مازندران خسارت وارد شد.
شريعتمداري همچنين به واحدهاي مسكوني آسيب ديده روستاهاي تنكابن نيز اشاره كرد و بيان داشت: متاسفانه به دليل سيل اخير بسياري از واحد هاي مسكوني دچار آبگرفتگي شده اند و بايد برنامه ريزي لازم براي كمتر كردن آلام مردم صورت گيرد.
وي افزود: خوشبختانه خدمات چهارگانه در بسياري از روستاها برقرار شده و اميدواريم با تلاش همه جانبه مسئولان مشكلات ساير روستاهاي آسيب ديده نيز برطرف گردد.
وزير صنعت گفت: حضور همه جانبه مسئولان و نيروهاي امدادي در مناطق سيل زده باعث دلگرمي مردم آسيب ديده شده و بايد اين روند تا نتيجه نهايي ادامه يابد.
سيل اخير بيش از هفت هزار ميليارد ريال به تاسيسات زيربنايي، كشاورزي، واحدهاي مسكوني و تجاري و راههاي اصلي و فرعي مازندران خسارت وارد كرد.
بارش شديد باران و سيلات روزهاي جمعه و شنبه باعث بروز خسارت به بخش هاي زيربنايي استان بخصوص غرب مازندان شده است.
شهرستان 165 هزار نفري تنكابن در غرب مازندران واقع است.
/1602/7513/1654

سرخط اخبار اقتصاد