ممانعت از حضور دختر جودوكار ایران به دلیل داشتن حجاب

تهران- ایرنا- مسئولان برگزاری رقابت های جودوی المپیك جوانان مانع از حضور دختر جودوكار ایرانی در مسابقات، به دلیل داشتن حجاب اسلامی شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ عصر امروز (سه شنبه) در ادامه سومین دوره بازی های المیك 2018 كه در شهر «بوینس آیرس» پایتخت آرژانتین در حال برگزاری است و طبق برنامه «مارال مردانی» باید در وزن منهای 78 كیلوگرم و در دور نخست به مصاف حریفی از دومنیكن می رفت كه مسئولان برگزاری به دلیل داشتن حجاب اجازه حضور وی را در تاتامی ندادند تا دختر جوان ایرانی از دور مسابقات كنار برود.
تلاش مسئولان كمیته ملی المپیك نیز برای برطرف كردن این مشكل كارساز نبود.
«محمد درخشان» رئیس فدراسیون جودوی ایران در گفت وگو با خبرنگار ایرنا و در خصوص اینكه مسئولان كمیته ملی المپیك اعلام كرده اند كه احتمال بروز چندین اتفاقی را چندی پیش به اطلاع وی رسانده اند، گفت: اصلا صحبتی در این خصوص از سوی كمیته ملی المپیك ایران به من نشده بود.
وی افزود: در رقابت های آسیایی به دلیل اینكه برگزاری دست خودمان است، مشكلی ایجاد نمی شود.
درخشان ادامه داد: در مسابقات جهانی، گرندپری و گرنداسلم نیز با نفوذی كه داریم و البته تعداد اندكی از بانوان ورزشكار محجبه كه حضور دارند، بازهم اجازه نمی دهیم قضیه ای پیش بیاید.
وی گفت: متاسفانه من در آرژانتین نیستم كه این مشكل را حل كنم و فرد دارای نفوذی هم آنجا نیست كه از حق «مارال مردانی» دفاع كند.
رئیس فدراسیون جودوی ایران ادامه داد: مسئولان برگزاری در دوره گذشته بازی های المپیك جوانان نیز برای «رامین صفویه» كه حریف رژیم اشغالگر قدس در گروهش حضور داشت، به دنبال مشكل تراشی بودند كه با رایزنی خود مانع از این اتفاق شدم.
این درحالی است كه یكی از مسئولان كمیته ملی المپیك كه هم اكنون در بوینس آیرس حضور دارد در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در این خصوص اعلام كرد كه احتمال بروز چنین مشكلی، چندی پیش با رئیس فدراسیون جودوی ایران مطرح شده بود كه وی ابراز اطمینان كرده بود، اتفاقی رخ نخواهد داد.
ورزشی**3783**9129