هلال احمر آستارا اجراي طرح دست هاي مهربان را آغاز كرد

آستارا - ايرنا - رئيس جمعيت هلال احمر آستارا گفت: اجراي طرح دست هاي مهربان به مناسبت هفته كودك و به منظور ترويج فرهنگ مهرورزي، در كانون هاي پرورش فكري و مهدكودك هاي اين شهرستان آغاز شد.

حسين خورشيدي روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: در اجراي اين طرح، هداياي قابل استفاده جمع آوري و با بسته بندي مناسب، از طريق كاروان هاي نيكوكاري به مناطق كمتر برخوردار ارسال مي شود.
وي بيان كرد: ترويج فرهنگ نوع دوستي از سنين پايه از هدف هاي طرح است و كودكان اسباب بازي، كتاب، نقاشي و كاردستي هاي خود را به چادرهاي هلال احمر در مراكز كانون پرورش فكري، مهدكودك و پيش دبستاني ها تحويل مي دهند.
رئيس جمعيت هلال احمر آستارا ادامه داد: متوليان مهدكودك ها مي توانند با همكاري خانواده كودكان، اسباب بازي ها را جمع آوري و از طريق هلال احمر در اختيار دانش آموزان كم برخوردار قرار دهند.
خورشيدي اضافه كرد: كودكان مهد مي توانند براي دوستان خود با مضمون صلح و دوستي نقاشي ترسيم يا كاردستي درست كنند و جمعيت هلال احمر آنها را به كودكان ديگر برساند.
او ادامه داد: در طرح دست هاي مهربان، كمك هاي اوليه و كار با تجهيزات هلال احمر نيز به كودكان آموزش داده مي شود.
14 تا 20 مهرماه هفته ملي كودك است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان واقع شده و حدود سه هزار و 500 نفر در دو كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان آن عضو هستند.
7105 / 7124 / 2007