نيروهاي مسلح بدنبال شناسايي عوامل شهادت مرزبان كردستاني هستند

سنندج - ايرنا - معاون سياسي، امنيتي و انتظامي كردستان گفت: نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران بدنبال شناسايي عوامل شهادت سرباز وظيفه شهيد ميلاد محمديان هستند.

به گزارش ايرنا، سرباز وظيفه ميلاد محمديان بامداد امروز در يك درگيري مسلحانه ميان مرزبانان هنگ مرزي مريوان با اشرار مسلح در روستاي دره ناخي از توابع شهرستان مريوان به درجه رفيع شهادت رسيد.
حسين خوش اقبال روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: هم اكنون نيروهاي مسلح از جمله سپاه و مرزباني در پيش شناسايي عوامل ضد انقلابي هستند كه اين سرباز وظيفه را به شهادت رساندند.
وي افزود: عوامل ضد انقلاب در اين حادثه علاوه بر اينكه سلاح ها و مهمات خود را جا گذاشته و متواري شده اند احتمال مي رود چند تن از آنان نيز زخمي شده باشد كه به محض كسب اطلاعات تكميلي در اين خصوص اطلاع رساني خواهد شد.
به گزارش ايرنا، پيكر اين سرباز وظيفه شهيد هنگ مرزي مريوان با حضور گسترده اهالي شهيدپرور اين شهر امروز تشييع شد براي خاكسپاري به شهرستان كامياران زادگاه اين شهيد والامقام منتقل شد.
اين سرباز وظيفه شهيد جمعي هنگ مرزي مريوان بود كه بامداد امروز در درگيري با اشرار مسلح به شهادت رسيد.
مرزبانان با حضور به ‌موقع، اشرار مسلح را غافلگير كرده و در عملياتي مقتدرانه توانستند ضمن وارد كردن تلفات سنگين به آنان، چند نفرشان را زخمي و مقادير قابل توجهي سلاح و مهمات نيز از آنها كشف كنند.
شهرستان مريوان در 125 كيلومتري غرب سنندج مركز استان كردستان واقع شده و از قمست غرب خود به شهر پنجوين در استان سليمانيه اقليم كردستان عراق با 100 كيلومتر مرز متصل است.
كردستان از استان هاي مرزي كشور است كه 227 كيلومتر مرز با شمال عراق دارد.
3034/9102