۱۷ مهر ۱۳۹۷،‏ ۱۱:۴۴
کد خبر: 83059677
۰ نفر
نظرسنجی ایسپا درباره اعتماد مردم به رسانه‌ها

تهران-ایرنا- براساس نتایج نظرسنجی مركز افكارسنجی دانشجویان ایران با مضمون «بررسی مسائل روز كشور از منظر افكار عمومی مردم ایران» از یك جامعه آماری بیش از یك هزار نفره، 46.4 درصد پاسخگویان معتقد بودند صدا و سیما واقعیت جامعه را منعكس نمی‌كند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از مركز افكارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا)، طرح نظرسنجی «بررسی مسائل روز كشور از منظر افكار عمومی مردم ایران» از سوی ایسپا به شیوه تلفنی از یك جامعه آماری با حدود یك هزار و 281 نفر بالای 18 سال، اوایل مهرماه انجام شد.
در بخشی از این طرح میزان اعتماد مردم به منابع كسب خبر در ایران با طرح سوال هایی همچون «شما به كدام یك از رسانه‌های زیر بیشتر اعتماد دارید؟» و «به نظر شما صدا و سیما واقعیت جامعه را منعكس می‌كند؟» سنجیده شد.
به دنبال طرح این سوال ها 45.3 درصد پاسخگویان صداوسیما، 13.4 درصد شبكه‌های اجتماعی مجازی، 10.4 درصد سایت‌های خبری، 7.3 درصد شبكه‌های ماهواره‌ای، 6.6 درصد دوستان و آشنایان و 6 درصد مطبوعات را منبع مورد اعتماد برای كسب عنوان كردند.
همچنین 5.6 درصد پاسخگویان گزینه هیچكدام و 5.4 درصد گزینه بی‌پاسخ را انتخاب كردند.
46.4 درصد پاسخگویان در پاسخ به سوال «به نظر شما صدا و سیما واقعیت جامعه را منعكس می‌كند؟» جواب منفی دادند، 41.5 درصد معتقد بودند این سازمان، واقعیت را منعكس می‌كند و 12 درصد پاسخگویان در این خصوص اظهار بی‌اطلاعی كردند.
فراهنگ**3009** 1055