۱۷ مهر ۱۳۹۷،‏ ۹:۰۴
کد خبر: 83059412
۰ نفر
همتی: بانك مركزی فعالانه در بازار ارز حضور دارد

تهران- ایرنا- رئیس كل بانك مركزی گفت: با اختیاراتی كه از سوی سران سه قوه به بانك مركزی داده شده است، این بانك فعالانه در بازار حضور دارد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از بانك مركزی، «عبدالناصر همتی» در نشست شورای هماهنگی مراكز روابط عمومی و اطلاع رسانی دستگاه های اجرایی دولت كه به میزبانی بانك مركزی برگزار شد، گفت: اكنون در شرایط حساسی قرار داریم و در تلاش هستند كه انسجام و حمیت در میان مردم را از بین ببرند.
وی افزود: بنابراین ضروری است روابط عمومی های دستگاه های اجرایی با اطلاع رسانی مناسب و بهره گیری از راهبردهای ارتباطی و اطلاع‌رسانی ضمن كمك به انسجام میان دستگاه ها، به عبور از شرایط دشوار و حساس فعلی كمك كنند.
رئیس كل بانك مركزی ادامه داد: با تلاش های انجام گرفته بخش زیادی از تحریم ها كارساز نبوده است و خوشبختانه كشور از پشتوانه خوبی برای ایستادگی در برابر جنگ اقتصادی بهره مند است.
همتی ضمن استقبال از نقطه نظرات اقتصادی دستگاه های اجرایی، خواهان منطقی شدن خواسته ها و نیز افزایش همراهی و همیاری در اظهارنظرها شد.
در این جلسه بر لزوم حفظ همگرایی و انسجام رسانه ای دستگاه های اجرایی، افزایش گفت و گو و ارتباط با نخبگان دانشگاهی و مردم، نحوه مقابله با اخبار جعلی و نیز افزایش اعتماد عمومی و امیدبخشی به جامعه تاكید شد و سیاست ها و راهبردهای رسانه ای به ویژه در حوزه اقتصادی به بحث و بررسی گذاشته شد.
به گزارش ایرنا، شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا هفته گذشته به بانك مركزی اختیارات لازم را برای دخالت و مدیریت در بازار ارز داد؛ این اختیارات مواردی چون انتشار اوراق مشاركت ارزی و ریالی، خرید و فروش فوری ارز حاصل از صادرات پتروشیمی، فولاد و دیگر محصولات صادراتی در بازار ثانویه و انجام عملیات بازار باز را در بر می گیرد.
همچنین شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا به منظور تشویق سرمایه گذاری و جذب منابع ارزی، اتباع دولت های خارجی در صورتی كه حداقل 250 هزار دلار جهت سرمایه گذاری در ایران به كشور وارد كنند، مطابق ضوابطی كه دولت اعلام می كند، می توانند از امتیاز مجوز اقامت پنج ساله برخوردار شوند.
اقتصام**9132*2025