استفاده از 350 هزار كارت سوخت مهاجر در مناطق مرزی

تهران-ایرنا-وزیر كشور با تاكید بر ضرورت قاعده مند شدن توزیع سوخت گفت: بیش از 350 هزار كارت مهاجر در مناطق مرزی وجود دارد یعنی افرادی در تهران هستند ولی از كارت هایشان درسیستان و بلوچستان،هرمزگان و یا استانهای دیگر سوخت گیری می شود.

عبدالرضا رحمانی فضلی شامگاه دوشنبه پس از پایان دومین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی كشور در محل وزارت كشور و در جمع خبرنگاران افزود: ما ظرف یك هفته امروز دومین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی را با همه اعضا داشتیم؛ دستورات جلسه قبل و پیگیری ها مطرح شد.
رحمانی فضلی اظهار داشت: در این جلسه موضوع سوخت را به عنوان یكی از مسایل مهم یعنی بحث قاچاق سوخت را داشتیم كه متاسفانه با توجه به روند افزایشی قیمت ارز در مرزها با قاچاق سوخت مواجه بودیم.
وی خاطرنشان كرد: اقدامات بسیار خوبی كه در ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز اتخاذ شده بود مطرح شد و نتایج در این جلسه به استحضار همه رسید و در بعد تبلیغاتی و اطلاع رسانی مباحثی مطرح شد كه ما باید آنها را جمع بندی و به دستگاه های مختلف بدهیم.
وزیر كشور با بیان این كه باید توزیع سوخت را قاعده مند بكنیم، تاكید كرد: چون یكی از مشكلاتی كه در حوزه سوخت داریم؛ گزارشی كه وزارت نفت داده است بیش از 350 هزار كارت مهاجر در مناطق مرزی وجود دارد یعنی افرادی در تهران هستند ولی كارت هایشان در سیستان و بلوچستان یا هرمزگان و در استان های دیگر سوخت گیری می شود.
رحمانی فضلی با اشاره به این كه این امر مستلزم این است كه به كارتها دقت و نظارت بیشتری بكنیم، تصریح كرد: وزارت نفت مامور شد موضوع را به دقت بررسی كند و پیشنهاد هم این بود كه همه كارت ها در كل كشور توسط خود مالكین خودرو مورد استفاده واقع بشود و در جای دیگر ممنوع بشود البته كارگروهی تشكیل شد كه این موضوع را بررسی كند.
وی ادامه داد: مساله بعدی كارگروه ها بود كه چهار كارگروه تشكیل شد كه این كارگروه ها باید موضوعات مرتبط با خودشان را كه بحث رسانه و تحلیل محتوا هست، بحث كارگروه اقتصادی هست، كارگروه عملیات روانی و كارگروه فضای مجازی است كه اعضایش مشخص شد و حكم روسایش را باید بزنیم.
وزیر كشور گفت: تلاش ما بر این است كه با هماهنگی، انسجام و ابلاغ سیاست های واحد همه دستگاه ها نسبت به اطلاع رسانی به موقع، سریع و دقیق اقدام بكنند تا مردم از همه اطلاعات بهرمند بشوند و بتوانند تصمیم های مقتضی و مناسبی را در زندگی خودشان داشته باشند.
رحمانی فضلی افزود: از طرف دیگر با اطلاعات غلط و تحریف شده و بعضا عملیات روانی هم دستگاه مختلف مبارزه جدی بكنند تا آرامش مردم، ثبات، تصمیم گیری و از آن طرف تلاش برای انجام كار برای ما بسیار مهم است.
شبك**سیام**1751**1392