تخریب گران خانه های تاریخی شیراز مجازات شوند

شیراز-ایرنا- رئیس كمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به این مطلب كه این شورا در رخدادهای اخیر محافظه كارانه عمل كرد، گفت: عضو این نهاد اگر تخلفی انجام داده باید پاسخگو باشد اما باید با كسانی كه خانه های تاریخی را در این شهر تخریب كردند نیز برخورد شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، نوذر امامی دوشنبه در نشست شورای اسلامی شهر شیراز افزود: از جمله خصوصیت های اصلاح طلبان، تابع قانون بودن است و در شرایط كنونی این انتظار از دستگاه امنیتی و قضایی این استان وجود دارد كه همانگونه كه با مهدی حاجتی، عضو این نهاد در خصوص تخلفی كه انجام داده برخورد شده با كسانی هم كه هفته گذشته بدون مجوز مقابل شهرداری این شهر تجمع، به مسئولان شهری هتاكی و پرچم رژیم اسراییل را مقابل ساختمان شهرداری نصب كردند، نیز برخورد جدی شود.
مهدی حاجتی، رئیس كمیسیون حقوق شهروندی شورای اسلامی شهر شیراز به سبب اینكه با انتشار توئیتی از 2 تن از فعالان فرقه ضاله بهاییت در شیراز حمایت كرده بود، پنجم مهرماه 97 بازداشت شد.
این عضو شورای شهر شیراز پانزدهم مهرماه جاری با صدور قرار وثیقه 2 میلیارد ریالی آزاد شد.
پیش از این، مهدی حاجتی عضو‌ شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به طرح موضوع پرونده تخریب 2 اثر ملی در بافت تاریخی این كلانشهر در كمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفته بود: جمع بندی این كمیسیون این بود كه مقدمات احیا و ساخت 'عین به عین' این بناها باید فراهم شود.
وی افزوده بود: نمایندگان مجلس به این نتیجه رسیدند كه حرم بر خلاف قانون و مصوبه شورای تامین رفتار می كند به همین منظور فرماندار شیراز برای فراهم كردن مقدمات ساخت عین به عین 2 بنای تخریب شده به حرم دو هفته زمان داده است.
ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه 8 شهرداری گفت: در صورت همكاری نكردن حرم، شورای تأمین با ابزارهای قانونی، شرایط ساخت این بناها را مهیا كند.
2 خانه تاریخی ثبت ملی شده سلیمی و منتصری اوایل اسفند 96 به صورت شبانه تخریب شدند كه سازمان میراث فرهنگی كشور اعلام كرد مجری طرح توسعه حرم مطهر شاهچراغ (ع) این تخریب ها را انجام داده است.
** نصب كنندگان پرچم رژیم صهیونیستی در ساختمان شهرداری شیراز مجازات شوند
بعد از نصب بنر موهوم در هفته دفاع مقدس (31 شهریور تا ششم مهرماه) در یكی از میدان های شیراز كه گفته شد متعلق به چند سرباز اسراییلی بوده، 2 تجمع غیر قانونی مقابل ساختمان شهرداری شیراز برگزار شد كه در یكی از این تجمع ها، پرچم رژیم جعلی اسراییل در برابر در ورودی این نهاد نصب و پس از یك ساعت این پرچم به آتش كشیده شد.
رئیس كمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر شیراز در این باره همچنین گفت: شورای شهر و شهرداری شیراز باید در ارتباط با نصب پرچم اسراییل جلو در ساختمان شهرداری، پیگیری جدی و لازم را داشته باشند.
امامی افزود: شهردار شیراز را نمایندگان مردم در شورای اسلامی این شهر انتخاب كرده اند و لازم است كه با این اقدام خلاف قانون برخی افراد برخورد جدی شود و همچنین شورای شهر شیراز نیز باید بیانیه ای در این باره صادر كند و موضع گیری جدی داشته باشد و همچنین از كسانی كه ارزش های این شهر را مورد هجمه قرار داده اند، شكایت كند.
عضو شورای شهر شیراز بیان كرد: نیاز نیست دستگاه های ذی ربط، نماینده های مردم در این نهاد را در خیابان بازداشت كنند بلكه اگر نامه و اخطاریه ای نیز به ما ارایه شود خودمان مراجعه خواهیم كرد، ما اهل همین كشور هستیم و برای انقلاب خون داده و به آرمان های شهدا نیز پایبند هستیم.
وی، اصلاح اجتماعی را جزو آرمان های شهدا دانست و افزود: اگر آزادی بیان و همچنین آزادی بعد از بیان در جامعه ما آزاد بود مشكلات كنونی كشور نظیر فقر، تبعیض، اختلاس و فساد در این كشور وجود نداشت.
امامی بیان كرد: متاسفانه هم اینك برخی از اصحاب قدرت در این شهر اجازه نمی دهند كه كسی از آنها انتقاد كند.
9873 /6118/ 2027