۱۶ مهر ۱۳۹۷،‏ ۱۹:۳۸
کد خبر: 83059123
۰ نفر
روز جهاني كودك در آستارا گرامي داشته شد

آستارا - ايرنا - جشن روز جهاني كودك با شركت جمعي از كودكان، والدين و مسئولان در كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان آستارا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا مسئول كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان آستارا روز دوشنبه در اين آئين گفت: توزيع 500 بسته نوشت افزار بين دانش آموزان روستاهاي محروم، برپايي ايستگاه جمع آوري عروسك و توزيع آن بين كودكان محروم، نمايشگاه كتاب، مسابقه نقاشي و بازديد از موزه ها و اماكن تاريخي از برنامه هاي هفته كودك در اين شهرستان است.
صابر فرضي زاد افزود: با همكاري فرمانداري، بخشداري ها، آب، برق، گاز، حفاظت محيط زيست، جمعيت هلال احمر، شبكه بهداشت و درمان و آموزش و پرورش در هفته ملي كودك، دوره هاي آموزشي با موضوعات مختلف برگزار خواهد شد.
وي بيان كرد: هدف از هفته ملي كودك تاكيد بر آموزش مسائل فرهنگي از سنين كودكي است و زمينه ساز ارتقا فرهنگي و كاهش آسيب هاي اجتماعي خواهد شد.
وي ادامه داد: اين برنامه ها با هدف افزايش نشاط با حفظ حرمت هاي ديني، توجه به دوران كودكي و نقش آن در شكل گيري شخصيت انسان و حساسيت جامعه به موضوعات كودكان برگزار مي شود.
فرضي زاد افزود: نامگذاري اين روز فرصت مناسبي براي توجه والدين و مسئولان به حقوق اوليه كودكان است و جهاني عاري از خشونت و اعتياد، همراه با صلح و دوستي را براي آنها رقم بزنند.
شعر خواني، قصه گويي، برپايي نمايشگاه نقاشي، اجراي تئاتر ، سرود و قرائت قطعنامه روز جهاني كودك از بخش هاي ديگر اين آئين بود.
14 تا 20 مهرماه هفته ملي كودك است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان واقع شده و حدود سه هزار و 500 نفر در دو كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان آن عضو هستند.
7105 / 7124/2007