۱۶ مهر ۱۳۹۷،‏ ۱۸:۲۸
کد خبر: 83059070
۰ نفر
وزيردفاع انگليس: جنگ عليه داعش تمام نشده است

لندن – ايرنا – 'گاوين ويليامسون' وزير دفاع انگليس روز دوشنبه در اظهارنظري اعلام كرد كه جنگ عليه داعش هنوز تمام نشده است و مادامي ‌كه اين گروه براي امنيت ملي انگليس تهديد باشد، جنگ ادامه دارد.

به گزارش ايرنا به نقل از نشريه ديلي تلگراف، ويليامسون گفت: انگليس براي دفاع از ارزش‌هاي خود و شركايش در برابر داعش ايستادگي و اطمينان حاصل خواهد كرد كه ايدئولوژي سمي و منزجركننده آن‌ها، در خيابان‌هاي انگليس توسعه پيدا نكند.
وزير دفاع انگليس افزود: مادامي‌كه داعش تهديد يك سريع و شفاف عليه امنيت ملي و بين‌المللي ما محسوب شود، حملات هوايي عليه آن‌ها ادامه مي‌يابد.
بر اساس گزارش ديلي تلگراف، داعش بخش زيادي از سرزمين‌هاي تحت تصرف خود را در عراق و سوريه را از ابتداي سال جاري ازدست ‌داده است. با اين ‌حال گفته مي‌شود كه اين كشور همچنان به حملات تروريستي خود عليه غيرنظاميان ادامه مي‌دهد.
وزارت دفاع انگليس ادعا كرده است كه حملات هوايي ارتش اين كشور عليه شبه ‌نظاميان داعش در سوريه و عراق، به‌ويژه در نزديكي شهر بوكمال، آخرين جبهه داعش در شرق سوريه طي ماه‌هاي اخير تداوم داشته است. اين وزارت خانه عنوان كرد كه 28 شهريور گذشته يك ستاد فرماندهي داعش را در سوريه بمباران كرده است.
به گزارش ايرنا، آمريكا به همراه هم‌ پيمانان خود 4 سال پيش به بهانه مبارزه با گروه تروريستي داعش، خارج از چارچوب تصميمات سازمان ملل و بدون هماهنگي دولت سوريه ائتلافي را تشكيل و عملياتي را در خاك اين كشور آغاز كردند.
براثر حملات ائتلاف مبارزه با داعش كه در سپتامبر سال 2014 آغاز شد، خسارت‌هاي مالي و انساني گسترده‌اي به زيرساخت‌هاي سوريه و دارايي‌هاي خصوصي و عمومي اين كشور واردشده است.
تازه ترين گزارش ديده بان حقوق بشر سوريه نشان مي دهد، حملات ائتلاف مبارزه با داعش سبب مرگ هزاران غير نظامي شده است. برپايه اين گزارش تاكنون 11هزار 846 تن در نتيجه حمله هاي موشكي و هوايي اين ائتلاف كشته شده اند. افزون بر اين، هزاران تن زخمي شده و بسياري از زيرساخت ها و دارايي هاي شخصي و عمومي ويران شده اند.
عملكرد ائتلاف مبارزه با داعش نشان داده است آنها در زمينه مبارزه با گروه هاي تروريستي هيچ تحركي نمي كنند و فقط با دامن زدن به جنگ فرسايشي و آشفتگي مضاعف در سراسر خاورميانه درصدد باج خواهي از كشورهاي منطقه و تامين امنيت رژيم صهيونيستي هستند.
اروپام ** هـ ن **1908