دستگاه قضايي با متعرضان به كاميون داران برخورد مي كند

قزوين – ايرنا - سرپرست دادسراي قزوين با اشاره به دستگيري 17 متعرض به كاميون داران در قزوين گفت: دستگاه قضايي با برهم زنندگان امنيت رانندگان و سوء استفاده گران از اين فضا با شدت برخورد خواهد كرد.

به گزارش ايرنا به نقل از روابط عمومي دادگستري كل استان قزوين، حجت الاسلام و المسلمين محسن كرمي روز دوشنبه در كميسيون جرايم خاص استان گفت: معتقد هستيم كه مشكلات صنفي در بخش هاي مختلف از جمله حمل و نقل وجود دارد كه بايد از طريق قانوني و درست پيگيري شوند.
وي ادامه داد: طرح اين مسايل و مشكلات از طريق اعتصاب و اقداماتي از اين دست به نتيجه نخواهد رسيد بلكه بر مشكلات اصناف خواهد افزود.
سرپرست دادسراي قزوين خاطرنشان كرد: دستگاه قضايي با توجه به وظايف قانوني و ذاتي خود با اعمال هنجارشكنانه مقابله كرده و با ايجاد نا امني و متوقف كردن چرخه حمل‌ و نقل برخورد مي كند.
حجت الاسلام كرمي يادآور شد: متاسفانه در هفته هاي اخير 17 نفر به كاميون داران در جاده هاي استان تعرض كرده بودند كه با هوشياري دستگاه هاي انتظامي و امنيتي دستگير شدند.
اين مقام قضايي استان ادامه داد: طي بررسي هاي انجام شده مشخص شد برخي از اين افراد مطالبات صنفي نداشته و برخي نيز صاحب كاميون و يا راننده وسايل نقليه نيستند بلكه با تحريك دشمنان به دنبال آشوب و ناامني جاده ها هستند.
وي با بيان اينكه پرونده اين اشخاص در مرحله مقدماتي بررسي قرار دارد، اظهار داشت: دادسراي استان اشد مجازات را براي اين افراد تقاضا كرده است و اگر جرم محاربه آنها محرز شود احكام سنگيني همچون اعدام براي آنها صادر خواهد شد.
سرپرست دادسراي قزوين تاكيد كرد: دشمنان با جنگ رواني به دنبال مختل كردن امنيت جاده ها هستند و بايد اصناف و مردم در اين زمينه هوشيارتر باشند.
به گفته حجت الاسلام كرمي هم اكنون امنيت در جاده هاي استان به طور كامل برقرار است و با حضور مراجع انتظامي و امنيتي مشكلي در جاده هاي استان وجود نخواهد داشت.
وي با اشاره به هماهنگي صورت گرفته براي تامين لاستيك مورد نياز كاميون داران گفت: به زودي حجم قابل توجهي لاستيك از بنادر به شهرها وارد مي شود كه بايد با اتخاذ تدابيري براي عرضه درست آنها در بازار اقدام شود.
6101