بيش از 14 ميليارد ريال زكات در شاهين دژ جمع آوري شد

مهاباد- ايرنا- رييس كميته امداد امام خميني (ره) شاهين دژ گفت: 14 ميليارد و 106 ميليون ريال زكات طي نيمه نخست امسال در اين شهرستان جمع آوري شد.

فرهاد حبيبي روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: 10 ميليارد ريال از مجموع زكات جمع آوري شده در سال جاري به صورت نقدي و بقيه آن به صورت كالايي بوده است.
وي با اشاره به اينكه سال گذشته 15 ميليارد و 712 ميليون ريال زكات در اين شهرستان جمع آوري شد، بيان كرد: پيش بيني مي شود امسال بيش از 2 برابر سال گذشته زكات توسط مردم مومن و خداجوي اين شهرستان پرداخت شود.
وي اضافه كرد: ميزان توزيع زكات جمع آوري شده بين فقرا و نيازمندان روستاها متناسب با ميزان پرداخت زكات روستاها خواهد بود.
رييس كميته امداد امام خميني (ره ) شاهين دژ افزود: 165 نفر به عنوان عاملان زكات كه اغلب شامل روحانيون، ماموستاها و دهياران هستند در امر جمع آوري زكات در روستاها و مناطق شهري فعاليت مي كنند.
به گزارش ايرنا، زكات به سهمي اطلاق مي‌شود كه انسان از مال خود خارج مي‌كند و به فقرا مي‌دهد و به اين دليل است كه در پرداخت آن، اميد رشد و افزايش مال همراه با خير و بركت را دارد و موجب تزكيه و پاكي روح پرداخت كننده مي‌شود.
آمدن زكات در كنار نماز در قرآن كريم نشانه آن است كه رابطه با خداوند متعال از طريق نماز حاصل شده و رابطه با مخلوق خداوند از راه اداي زكات برقرار مي‌شود.
شاهين دژ با بيش از 90 هزار نفر جمعيت در جنوب استان آذربايجان غربي قرار دارد.
9903/6185/2093