۱۶ مهر ۱۳۹۷،‏ ۱۲:۲۴
کد خبر: 83058429
۰ نفر
مسابقه درس هایی از قرآن در 71 درصد مدارس برگزار می شود

شهرری- ایرنا- مدیر موسسه ترویج فرهنگ قرآنی گفت: اكنون تدریس و مسابقه درس هایی از قرآن در 71 درصد از مدارس كشور برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمد موحدی نژاد روز دوشنبه در همایش تجلیل از دانش آموزان برگزیده مسابقه درس هایی از قرآن در محل تالار شیخ صدوق حرم عبدالعظیم (ع) اظهارداشت: از 40 هزار مدرسه متوسطه كشور بیش از 28 هزار 400 مدرسه زیرپوشش برنامه مسابقه درس هایی از قرآن هستند.
به گفته وی از پنج میلیون و 200 هزار دانش آموز مقطع متوسطه، دو میلیون و 500 هزار دانش آموز زیرپوشش برنامه مسابقه درس هایی از قرآن قرار دارند.
موحدی نژاد یادآور شد: در شهر تهران نیز از دو هزار و 280 مدرسه، یكهزار و 359 مدرسه زیرپوشش این مسابقه قرار دارند.
وی اضافه كرد: اكنون 496 هزار دانش آموز در این تعداد از مدارس تهران در مسابقات و برنامه های درس هایی از قرآن شركت می كنند.
مدیر موسسه ترویج فرهنگ قرآنی با اشاره به اینكه ترویج فرهنگ، معارف قرآنی و سیره عصمت و طهارت اهمیت بسیاری دارد گفت: قرآن برای تحقق حركت در مسیر حمایت از رهبری و مقابله با دشمنان اسلام راه را نشان داده است.
وی افزود: پیشرفت و توسعه در زمینه علوم روز برای مسلمانان ضروری است و مسلمانان نباید از علوم روز دنیا عقب باشند.
به گزارش ایرنا مدیركل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش نیز در ادامه این همایش عنوان كرد: آموزش علوم قرآنی به صورت یكدست باید برای 14 میلیون دانش آموز در سطح كشور انجام شود.
محمدرضا مسیب زاده عنوان كرد: كارها و برنامه های جزیره ای هرگز پاسخگوی نیاز این حوزه نیست.
مدیر كل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش سرمایه گذاری در حوزه قرآنی را برای سلامت جامعه تاثیرگذار دانست و گفت: امروزه همه فعالیت های قرآنی برای دانش آموزان كشور به صورت یكسان انجام می گیرد و این آموزش ها منوط به فرد یا گروه خاصی نیست.
همایش تجلیل از دانش آموزان برگزیده مسابقات قرآنی و افتتاحیه بیست و هفتمین دوره مسابقه درس هایی از قرآن صبح امروز در حرم عبدالعظیم(ع) برگزار و از دانش آموزان برگزیده كشوری این مسابقات تجلیل شد.
1970/6003/ 1008