۱۶ مهر ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۵۱
کد خبر: 83058258
۰ نفر
صبحگاه مشترك نيروهاي مسلح آستارا برگزار شد

آستارا - ايرنا - صبحگاه مشترك نيروهاي انتظامي، مرزباني، ارتش و سپاه آستارا به مناسبت هفته ناجا در محوطه ستاد هنگ مرزي اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، در آئين صبحگاه مشترك نيروهاي مسلح آستارا يگان هاي مستقر در ميدان با انسجام از مقابل كلام الله مجيد، پرچم مقدس جمهوري اسلامي ايران، تمثال امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري و مسئولان حاضر در جايگاه رژه رفتند.
فرمانده نيروي انتظامي آستارا در اين آئين گفت: اين شهرستان به لحاظ اهميت تجاري و گردشگري، مورد توجه است و نيروهاي انتظامي و پليس به طور شبانه روزي، براي تامين نظم و امنيت تلاش مي كنند.
سرهنگ محمد نمازي افزود: معنويت لازمه كار پليس است و عمليات هاي موفق پليس و امنيت ايران در شرايط ناامن منطقه، مايه افتخار است.
وي بيان كرد: رفاه اجتماعي و آسايش در سايه امنيت ميسر مي شود و براي تحقق اين امر مهم، طرح هاي مختلف نظير مقابله با آسيب هاي اجتماعي و تقويت يگان هاي امداد پليس اجرا مي شود.
امام جمعه آستارا نيز در اين آئين گفت: پليس ايران با تكيه بر ارزش هاي ديني، مقاوم تر از پليس ديگر كشورهاست و نيروي انتظامي در كنار ساير نهادهاي امنيتي و انتظامي تامين كننده امنيت پايدار است.
حجت الاسلام كاظم حافظ نيا افزود: پايبندي به اصول، قانون گرايي، باور به توانستن و خدمتگزاري صادقانه ويژگي يك پليس موفق است و خوشبختانه با هوشياري و بيداري زحمتكشان ناجا و تعامل نيروهاي مسلح، امنيتي مثال زدني در شهرستان مرزي آستارا حاكم است.
وي ادامه داد: هركس با ناهنجاري‌هاي اجتماعي و رفتارهاي زشت، قصد آسيب به فرهنگ اسلامي ايراني را داشته باشد، با برخورد قاطع نيروي انتظامي مواجه خواهد شد.
امام جمعه آستارا گفت: اقتدار بدون معنويت براي يك مجموعه نظامي تهديد است و اعمال ما با تقرب به خداوند، خالص مي شود.
در پايان با اهداي جوايزي از پرسنل، كاركنان نمونه و بازنشستگان نيروهاي مسلح تجليل به عمل آمد.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و در همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده است.
7105 / 7124/2007