سومین طلای ایران با شلیك ساره جوانمردی به هدف نشست

جاكارتا - ایرنا - «ساره جوانمردی» در دومین روز از بازی های پاراآسیایی 2018، سومین نشان زرین كاروان ورزشی ایران را در رشته تیراندازی تصاحب كرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا؛ «ساره جوانمردی» و «سمیرا ارم» دو بانوی تیرانداز ایران در دومین روز بازی ها و در فینال 50 متر، در كنار نمایندگانی از ژاپن، كره جنوبی، چین، هند و ازبكستان روی خط آتش ایستادند.
در این رقابت نفس گیر كه «مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش و جوانان نیز تماشاگر آن بود، جوانمردی توانست با عبور از همه رقبای بر سكوی نخست قرار گیرد.
بانوی تیرانداز معلول ایران در رقابت های اخیر قهرمانی جهان با كسب نشان طلا، به نخستین سمهیه بازیهای پارالمپیك 2020 توكیو دست یافته بود. جوانمردی دارنده 2 نشان طلای پارالمپیك ریو و مدال برنز لندن است.
بانوی ورزشكار شیرازی كه پیش از این، برای نخستین بار نام خود را، با تصاحب 2 نشان طلای پارالمپیك ریو در تاریخ ورزش ایران جاودانه كرده بود، در ریو در رقابت با مردان ركورد فینال این بازی ها در رشته تپانچه خفیف 50 متر را نیز ارتقا داد و برگ زرین دیگری بر افتخارات حرفه ای و قهرمانی خود افزود.
در این ماده 2 ورزشكار از هند، صاحب گردن آویز نقره و برنز شدند و ارم كه نخستین حضور خود را در این رویداد تجربه می كند ششم شد.
كاروان ورزشی ایران تا كنون در بازی های پاراآسیایی جاكارتا 3 طلا، یك نقره و 3 برنز كسب كرده است.
اسامی مدال آوران ایران تا این لحظه به شرح زیر است:
3 طلا
شاهین ایزدیار (شنا)
عرفان سیفی پور(پرتاپ وزنه)
ساره جوانمردی (تیراندازی)

یك نقره
بهزاد عزیزی (پرتاپ نیزه)

سه برنز
عرفان حسینی ( پرتاپ نیزه)
زهرا برناكی (پرش طول)
حسن جانفشان ( تنیس روی میز)

ساره جوانمردی، مجید اردشیر فلاح، سمیرا ارم، زهرا غلام زاده پستكی، معصومه خدابخشی، رقیه شجاعی و عالیه محمودی كرد خیلی تیراندازان اعزامی به این رویداد هستند.
سومین دوره بازی های پاراآسیایی 2018 در روزهای 14 تا 21 مهر با حضور 2 هزار 880 ورزشكار از 41 كشور در 18 رشته ورزشی به میزبانی جاكارتا برگزار می شود.
در این بازی ها ٦٨٥ مدال توزیع می شود كه از این تعداد ٣٠٠ نشان برای زنان، ٣٤٣ مدال برای مردان و ٤١ گردن آویز در میكس و تیمی است.
ایران با 209 ورزشكار و در 13 رشته ورزشی راهی سومین دوره بازی های پاراآسیایی 2018 جاكارتا شده است.
ورزشی**9250**2052**1597