'كیم' به روسیه و 'شی' به كره شمالی می رود

پكن- ایرنا- رییس جمهوری كره جنوبی گفت: در راستای تحولات جدید شبه جزیره، 'كیم جونگ اون' رهبر كره شمالی به روسیه و 'شی جین پینگ' رییس جمهوری چین نیز در آینده نیز به كره شمالی سفر خواهد كرد.

به گزارش ایرنا 'مون جائه این' روز دوشنبه در نشست پارلمان كره جنوبی در سئول با اشاره به اینكه نظم جدیدی در شبه جزیره كره ایجاد شده است تصریح كرد: نظم جدید شبه جزیره كره منجر به شكلگیری نظم جدید در شمال شرقی آسیا خواهد شد.
او گفت: من فكر می كنم همه این ها فرایندهایی لازم و ضروری برای تحقق خلع سلاح هسته ای و صلح پایدار در شبه جزیره كره هستند.
او با اشاره به سفر 'مایك پمپئو' وزیر امور خارجه آمریكا به پیونگ یانگ و دیدار با رهبر كره شمالی تاكید كرد پمپئو در این سفر راه را برای دومین اجلاس سران آمریكا و كره شمالی همواره كرده است.
رییس جمهوری كره جنوبی تصریح كرد: غیر از نشست 'كیم' و 'ترامپ'، رییس جمهوری چین و رهبر كره شمالی هم در پیونگ یانگ با یكدیگر دیدار خواهند كرد همچنین انتظار می رود كه 'كیم' در روسیه به دیدار 'ولادیمیر پوتین' برود.
مون تصریح كرد در راستای تحولات جدید شبه جزیره، امكان دیدار سران ژاپن و كره شمالی هم دور از ذهن نیست.
رییس جمهوری كره جنوبی افزود: كشورش باید در كنار سایر كشورها با آمریكا همكاری بیشتری كند تا بحران شبه جزیره كه او از آن به عنوان 'آخرین جنگ سرد' یاد كرد از بین برود.
مایك پمپئو' وزیر امور خارجه آمریكا كه به منظور گفت و گو و رایزنی در مورد خلع سلاح هسته ای و تعیین جزییات دور دوم نشست سران آمریكا و كره شمالی به پیونگ یانگ سفر كرده بود روز گذشته با 'كیم جونگ اون' دیدار كرد.
پمپئو در پیامی توئیتری نوشت «دیدار خوبی در پیونگ یانگ با كیم داشتم ما به پیشرفت هایی در مورد توافق سنگاپور دست یافتیم بخاطر پذیرایی از من و تیم همراهم تشكر می كنم.»
او همچنین شب گذشته با وزیر امور خارجه و رییس جمهوری كره جنوبی در سئول دیدار كرد.
پایان بخش سفر سه روزه وزیر امور خارجه آمریكا به آسیا سفر او به چین و دیدار با مقامات این كشور است كه قرار است امروز دوشنبه انجام شود.
**آساق**1904**