۱۵ مهر ۱۳۹۷،‏ ۲۱:۲۲
کد خبر: 83057894
۰ نفر
يادواره شهداي منطقه حيران آستارا برگزار شد

آستارا - ايرنا - يادواره شهداي روستاهاي منطقه حيران آستارا با شركت اقشار مختلف مردم، مسئولان و خانواده هاي ايثارگر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا فرمانده سپاه قدس استان گيلان عصر يكشنبه در اين آئين در منطقه گردشگري حيران آستارا گفت: شهدا مظهر قدرت ايران اسلامي هستند و امنيت كشور از بركت خون پاك آنهاست.
سردار محمد عبدالله پور افزود: دشمنان همواره به دنبال اختلاف بين اقوام و مذاهب مختلف در كشور ما هستند اما خوشبختانه مردم ايران از روحيه و اخلاق شهدا درس گرفته و در راستاي هدف هاي نظام اسلامي حركت مي كنند.
وي بيان كرد: عمل به منويات مقام معظم رهبري در حوزه هاي مختلف راهگشاست و استكبار جهاني با اعمال تحريم و جنگ اقتصادي، به دنبال دلسردي مردم از انقلاب اسلامي است و هرگز به اين هدف نخواهد رسيد.
وي با نقل خاطراتي از جبهه و رشادت رزمندگان اسلام، فرهنگ ايثار و شهادت را ضامن بقاي نظامي اسلامي و دشمنان را در برابر ملت هميشه در صحنه ايران، عاجز دانست.
عبدالله پور ادامه داد: پيام شهدا هميشه زنده است و تا زماني كه فرهنگ شهادت و پايمردي بر كشور حاكم باشد، دشمن به اين آب و خاك دست نخواهد يافت.
برپايي ايستگاه صلواتي و مداحي در رثاي شهداي اسلام از بخش هاي ديگر اين آئين معنوي بود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع شده و 166 شهيد را به نظام جمهوري اسلامي ايران تقديم كرده است.
7105 / 7124 / 2007