30 هزار پلیس امنیت زائران اربعین را برعهده خواهند داشت

قم - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت:در ایام اربعین 30 هزار نیرو پلیس در سه مرز شلمچه، مهران و چذابه مستقر می شوند كه امنیت زائران را برعهده خواهند داشت.

به گزارش ایرنا، سردار حسین اشتری روز یكشنبه در دیدار با آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از مراجع تقلید، افزود: نیروی انتظامی این توفیق را دارد كه در نقاط مختلف كشور با روحیه جهادی به وظایف خود عمل كند و تامین امنیت رفت و آمد زائران اربعین یكی از مهمترین ماموریت های این نهاد است.
وی بیان كرد: در ایام اربعین بیش از 2 میلیون تن از هموطنان برای حضور در عتبات به مرزهای كشور مراجعه می كنند كه تامین امنیت این جمعیت درحوزه نظامی و ترافیكی بر عهده نیروی انتظامی است.
سردار اشتری ادامه داد: نیروی انتظامی با پیروی از فرامین رهبر معظم انقلاب با تمام قدرت در صحنه حاضر است و ماموریت های خود را به نحو احسن انجام خواهد داد.
این مقام نظامی در بخش دیگری از سخنان خود به ماموریت های نیروی انتظامی برای مبارزه با اخلال گران اقتصادی اشاره كرد و گفت: در این ایام كه موضوع های اقتصادی نگران كننده بود، نیروی انتظامی برای تامین آرامش مردم به مساله ورود پیدا كرد و بسیاری از اخلالگران را دستگیر كرد و تحویل دستگاه قضایی داد.

وی افزود: از جمله این اخلالگران، فرد متهم به كلاهبردار سكه ثامن بود كه 10 هزار میلیارد تومان كلاهبرداری و به خارج از كشور فرار كرده بود، كه با پیگیری پلیس امنیت ناجا شناسایی و برگردانده شد.
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی همچنین ادامه داد: در استان قم نیز كارهای خوبی برای تامین امنیت و آرامش مردم انجام شده است كه این روند با قدرت ادامه پیدا خواهد كرد.
سردار حسین اشتری در سفر یك روزه به قم ضمن زیارت بارگاه ملكوتی حضرت معصومه (س) با شماری از مراجع تقلید دیدار و گفت و گو كرد.
از سیزدهم تا نوزدهم مهرماه با شعار« پلیس مقتدر، امین مردم» به عنوان هفته نیروی انتظامی نامگذاری شده است.
7405/ 6133/

سرخط اخبار سیاست