نخستين جشنواره صنايع خلاق كشور در زاهدان برگزار مي شود

زاهدان – ايرنا- نخستين جشنواره صنايع خلاق كشور با حمايت ستاد توسعه فناوري ‌هاي نرم و هويت‌ ساز معاونت علمي و فناوري رئيس جمهوري 18 تا 20 مهر در زاهدان برگزار مي ‌شود.

به گزارش ايرنا دبير جشنواره صنايع خلاق روز يكشنبه در نشست خبري با اصحاب رسانه اظهار داشت: نخستين جشنواره صنايع خلاق به همراه رويداد سه روزه كارآفريني نوگام صنايع خلاق از هجدهم تا بيستم مهرماه جاري با حمايت ستاد توسعه فناوري‌ هاي نرم و هويت‌ ساز معاونت علمي و فناوري رئيس جمهوري و پارك علم و فناوري استان سيستان و بلوچستان، در شهر زاهدان برگزار مي ‌شود.
فريد شاهمرادي با بيان اينكه 170 نفر براي شركت در اين جشنواره ثبت نام كرده اند، افزود: شركت كنندگان در اين رويداد در 6 حوزه كسب و كار صنايع خلاق شامل بازي‌سازي، پويانمايي، صنايع‌دستي، طراحي، توليد محتواي ديجيتال و گردشگري ايده پردازي كرده و با يكديگر رقابت مي كنند.
وي ادامه داد: در اين جشنواره ايده هاي ارائه شده در كارگاه مسابقه طراحي پاويون شهري نيمروز، با محوريت بهره مندي از بادهاي 120 روزه سيستان در معماري شهري به داوري گذاشته مي شود و به سه تيم برتر جوايز نقدي اهدا خواهد شد.
شاهمرادي با بيان اينكه در زمان برگزاري اين جشنواره، رويداد سه روز كارآفريني نوگام صنايع خلاق نيز برگزار مي شود، خاطر نشان كرد: 10 مربي در اين مدت به شركت كنندگان در زمينه ارائه ايده، اعتبار سنجي و مفاهيم كسب و كار مشاوره مي دهند و در پايان ايده هاي برتر معرفي و تجليل مي شوند.
دبير جشنواره صنايع خلاق تصريح كرد: با توجه به ظرفيت هاي فرهنگي و هنري موجود در سيستان و بلوچستان براي توسعه اشتغال و كسب و كار برگزاري اين جشنواره در زاهدان برنامه ريزي شد.
وي با بيان اينكه نقطه تلاقي بين فرهنگ و تكنولوژي خلاقيت است، ادامه داد: با توجه به معضلات موجود در زمينه كشاورزي و ديگر صنايع بهترين راه ارتقاي شاخص اشتغال در اين استان روي آوردن به نوآوري و استفاده از ظرفيت هاي فرهنگي و هنري مانند گردشگري و صنايع دستي است.
به گزارش ايرنا در جريان برگزاري نخستين جشنواره صنايع خلاق براي اولين بار در كشور استوديو انيميشن و دوبله در پارك و علم و فناوري سيستان و بلوچستان براي پيشبرد فضاي كسب و كار افتتاح مي شود. همچنين هفت شركت نوآوري در استان با افتتاح دفتر در اين جشنواره فعاليت خود را آغاز مي كنند.
در اين جشنواره از سه نرم افزار طراحي صنايع دستي سيستان و بلوچستان رونمايي مي شود. امضا تفاهم نامه ايجاد مركز نوآوري شهري با شهرداري زاهدان و تفاهم نامه ايجاد دپارتمان تجاري سازي نوآورانه با اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و هولدينگ اكسون مكران از ديگر برنامه هاي جشنواره صنايع خلاق در استان است.
9908 **6081

سرخط اخبار استان‌ها