سيلاب يك راه روستايي در كلات را مسدود كرد

مشهد- ايرنا- معاون راهداري اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي خراسان رضوي گفت: راه روستاي 'چهارراه' از توابع شهرستان كلات در اين استان عصر شنبه براثر سيلاب مسدود شد كه نيروهاي راهداري به اين محل اعزام شدند.

عليرضا خجسته شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: با تداوم بارشها كه از عصر امروز در استان شدت يافته است منطقه حسن آباد در شهر شانديز شهرستان بينالود و راه روستايي گراخك در اين منطقه نيز دچار سيلاب شده كه بخشي از اين جاده تخريب شده است اما مسير مزبور باز است.
وي اظهار داشت: هم اكنون راههاي شهرستانهاي نيشابور، فيروزه، درگز، چناران، كلات، قوچان، جغتاي، سبزوار، بردسكن و بينالود باراني است.
وي گفت: گردنه هاي گوجگي و تيوان در جاده هاي مشهد - كلات و قوچان - درگز و راه هاي تربت جام - كله مل و قوچان - باجگيران نيز دچار مه گرفتگي شده و ديد افقي رانندگان در اين جاده ها كاهش يافته است.
معاون راهداري اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي خراسان رضوي افزود: رانندگان و مسافران مي توانند از طريق شماره تلفنهاي 33411000 و 141 اطلاعات لازم در باره وضعيت مسيرهاي مورد نظر را از مركز مديريت راههاي اين استان دريافت كنند.
بر اساس اعلام سازمان هواشناسي بارندگي در خراسان رضوي تا فردا ادامه خواهد داشت.
خراسان رضوي 20 هزار و 575 كيلومتر راه دارد كه 6 هزار و 422 كيلومتر آن بين شهري و 14 هزار و 152 كيلومتر آن روستايي است.
اين استان علاوه بر 51 گردنه به طول 545 كيلومتر در جاده هاي بين شهري، 172 گردنه به طول 574 كيلومتر در جاده هاي روستايي و 136 محل كولاك و مه گير به طول 586 كيلومتر دارد.
3221 / 6053