۱۴ مهر ۱۳۹۷،‏ ۱۹:۴۲
کد خبر: 83056516
۰ نفر
تهران سهم 45 درصدی از اقتصاد كشور دارد

تهران- ایرنا- استاندار تهران با اشاره به جایگاه مهم پایتخت در اقتصاد كشور گفت: حدود 45 درصد از اقتصاد كشور در شهر و استان تهران رقم می خورد.

به گزارش ایرنا، محمدحسین مقیمی شامگاه شنبه در آئین روز تهران در سالن اجتماعات وزارت امور اقتصاد و دارایی افزود: تهران ام القرای اسلامی ما است و با جمعیتی حدود 8 میلیون از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی ادامه داد: این شهر وقایعی مانند ملی شدن صنعت نفت، 15 خرداد، قیام مشروطیت، 17 شهریور و پیروزی انقلاب اسلامی رقم خورده و این مردم بودند كه این وقایع را رقم زدند.
مقیمی با بیان اینكه تهران شهر استعدادهاست، تصریح كرد: دانشگاه ها و مدارس تهران نقش تعیین كننده ای در علم و هنر و ادب دارند و دانشگاه های این شهر تنه به دانشگاه های معتبر دنیا می زنند.
به گفته استاندار تهران، از چهار گوشه كشور و از تمامی شهرها نمایندگانی در زندگی می كنند و هر كاری كه در این شهر انجام می شود الگویی برای شهرهای كشور است.
وی با تقدیر از عملكرد شهرداری تهران گفت: تمام كارهایی كه شهرداری انجام داده در تمامی شهرهای كشور در مقیاس كوچكتر دیده می شود.
مقیمی افزود: تهران شهری تاریخی است اما با سیستم های نوین و تكنولوژی خود را به روز كرده و تمام مكانیزم های شهرهای بزرگ دنیا در این شهر نیز وجود دارد.
وی با اشاره به حس نوع دوستی شهروندان تهرانی خاطرنشان كرد: مردم تهران بیشترین سهم را برای جبران كمبود ها در تمامی شهرهای كشور از جمله در ساخت مسكن و مدرسه سازی به ویژه در مناطق محروم داشته اند.
به گزارش ایرنا، در این آئین محمدعلی افشانی شهردار تهران، معاونان شهردار و اعضای شورای شهر حضور دارند.
14 مهر به نام تهران نام گذاری شده است.
تهرام/9343//1348