مردم بيش از هميشه به آرامش نياز دارند

بيرجند - ايرنا - معاون استاندار و فرماندار ويژه طبس گفت: مردم امروز بيش از هميشه به آرامش و همراهي نياز دارند و نقدها نيز در جهت سازندگي مي‌تواند كمك كند.

به گزارش ايرنا سيد مهدي طلايي مقدم روز شنبه در نشست شوراي اداري شهرستان طبس خطاب به مديران دستگاه‌هاي اجرايي افزود: تمامي توان خود را براي حل مشكلات مردم قرار دهيد و تا جايي كه قوانين اجازه مي‌دهد با مكاتبه، تلفن و تعامل براي مردم رضايتمندي را ايجاد كنيد.
وي ادامه داد: عهدشكني و بداخلاقي رئيس جمهوري آمريكا در مذاكرات و عهدنامه هاي بين المللي، آن را به كشور منزوي تبديل كرد و تمامي كشورهاي اروپايي اقدام آمريكا را محكوم كردند.
فرماندار ويژه طبس گفت: مشكلات اقتصادي و بحران هايي كه اغلب از خارج كشور و بخشي در داخل كشور به آن دامن مي زنند تا نظام را ناكارآمد جلوه دهند.
وي بيان كرد: دو اتفاق بزرگ انجام شد يكي مذاكراتي كه منجر به برجام شد و موفقيت هايي حاصل شد و در شرايطي كه در برجام بوديم اجماع جهاني عليه ايران شكل گرفته و اغلب كشورها سعي داشتند ايران را در مذاكرات ناكارآمد جلوه دهند ولي با درايت مقام معظم رهبري، پيگيري هاي رياست جمهوري و تيم مذاكره كننده دولت، پيگيري‌ها منتج به برجام شد.
طلايي مقدم گفت: شرايطي كه در آن زمان داشتيم با شرايط كنوني كه در آن قرار داديم متفاوت است و در زمان برجام اجماع جهاني عليه ايران بود اما نقطه قوت ما وحدتي بود كه در داخل شكل گرفت و اقتداري كه هميشه نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران را كارآمد و مقتدر جلوه داده است.
وي افزود: راي دادگاه لاهه نشان دهنده حقانيت مردم، نظام و حكومت جمهوري اسلامي است و امروز اجماع جهاني با ايران است.
فرماندار ويژه طبس با اشاره به وحدت داخلي كشور گفت: اين همان موضوعي است كه در مذاكرات، دوران هشت سال دفاع مقدس و شكل گيري انقلاب اسلامي باعث موفقيت ما شد و اين را دشمن مي‌داند و تمام هدف آمريكا و هم‌پيمانانش اين است كه بخواهند وفاق را تبديل به تفرقه و نارضايتي كنند.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به موضوع اربعين گفت: مديران نهايت همكاري را با ستاد اربعين داشته باشند تا امسال نيز مانند سنوات گذشته اربعين به نحو شايسته در شهرستان طبس صورت بگيرد و بتوانيم شرايط را براي حضور مردم در اين راهپيمايي فراهم كنيم.
وي به تخصيص اعتبارات اشاره كرد و افزود: امسال از ۲۷ صدم ماليات بر ارزش افزوده، مبلغ 2.5 ميليارد تومان اعتبار براي اداره ورزش و جوانان در نظر گرفته و پروژه هاي بسيار خوبي در كل شهرستان توزيع شده كه بايد پيگيري كنيد سريع تر پروژه ها عملياتي شود.
طلايي مقدم بيان كرد: دولت و دستگاه هاي دولتي بابت ديوني كه به شهرداري ها دارند از طريق ثبت سامانه دستگاه هاي اجرايي با هماهنگي شهرداري ها اقدام كنند.
وي همچنين با اشاره به برگزاري كنگره شهداي طبس گفت: مديران به همراه كاركنان و خانواده هاي خود در مراسم حضور داشتنه باشند تا بتوانيم آنچه در شان شهداست را برگزار كنيم.
به گزارش ايرنا در اين نشست حيدري به عنوان رييس جديد مركز آموزش فني و حرفه اي طبس، حسن محمديان سرپرست جديد اداره منابع طبيعي و آبخيزداري، علي آباني رييس جديد بانك كشاورزي طبس و مهدي يوسفي به عنوان فرمانده جديد گردان نهم امام حسين (ع) معرفي شدند.
شهر طبس در 270 كيلومتري غرب بيرجند مركز خراسان جنوبي قرار دارد.
7217*3028