10 موكب پذیرایی از زائران اربعین در گچساران برپا می شود

گچساران- ایرنا- فرماندار گچساران گفت: 10موكب پذیرایی از زائران اربعین از سوی مجموعه نیكوكاران و دستگاه های اجرایی این شهرستان برپا خواهد شد.

عبدالرحیم رحیمی روز شنبه در نشست ستاد اربعین حسینی شهرستان اظهار داشت: از این تعداد هشت موكب دارای مجوز فعالیت بوده و 2 موكب نیز در حال طی مراحل اداری و آماده خدمت به زائرین شهرستان است.
وی بیان كرد: با توجه به آنكه برخی از زوار اباعبداله الحسین (ع) از گچساران عبور خواهند كرد باید تمهیدات مناسبی از سوی نهادها و گروه های مختلف برای پذیرایی و اسكان این افراد اندیشیده شود.
رحیمی گفت: موكب های مستقر در شهرستان در سال های گذشته خدمات شایسته ای را به زائران ارائه دادند و امسال برای بهبود كیفیت خدمات تمام تلاش خود را خواهند كرد.
وی ابراز كرد: رویكرد ستاد اربعین و برپایی موكب ، كاهش نقش حاكمیت به جز در موارد امنیتی و انتظامی و سپردن امور برگزاری مراسم اربعین به مردم خواهد بود كه خوشبختانه این امر محقق شده و مردم شهرستان گچساران بصورت خود جوش در این امر مشاركت فعال داشته اند.
رحیمی با بیان اینكه موكب ها علاوه بر خدمات دهی به زائرین باید حقوق شهروندی را رعایت نمایند گفت: با توجه به ضرورت رعایت حقوق شهروندی و در نظر گرفتن نظم و امنیت باید موكب داران با هماهنگی شهرداری و راهنمایی و رانندگی اقدام به برپایی موكب ها در مكان های پیش بینی شده و مجاز نمایند تا موجب ترافیك و بی نظمی در سطح شهر نشود.
فرماندار گچساران به مشاركت همه دستگاه های اجرایی در این امر معنوی و راه اندازی موكب های سطح شهرستان در ایام راهپیمایی اربعین حسینی تاكید كرد .
در این جلسه مسئولین و اعضای كمیته های ستاد اربعین حسینی متشكل از كمیته امنیتی و انتظامی، فرهنگی ، حمل و نقل، بهداشت و درمان و مشاركت های مردمی تعیین و وظایف آنها مشخص گردید.
2082/1662