بخش خصوصي و دولتي صنعت گردشگري كرمان را توسعه دهند

كرمان - ايرنا - نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه كرمان با اشاره به اينكه صنعت گردشگري مي تواند براي كشور بسيار كارگشا و مفيد باشد گفت: بخش خصوصي و دولتي بايد در كنار هم حوزه گردشگري را توسعه دهند.

به گزارش ايرنا؛ حجت الاسلام حسن عليدادي سليماني روز شنبه در ديدار مديركل ميراث فرهنگي و فعالان گردشگري استان كرمان با وي به مناسبت هفته گردشگري افزود: بخش هاي دولتي و خصوصي مي توانند موتور محركه بسيار قوي در حوزه گردشگري باشند و اميدواريم با همكاري بيشتر بتوانند در اين حوزه فعاليت و كار كنند.
وي با بيان اينكه در دنياي امروز گردشگري، صنعتي بسيار كم هزينه و زودبازده است اظهار داشت: بدون شك اين صنعت مي تواند براي كشور كارگشا و مفيد باشد.
نماينده ولي فقيه در استان كرمان با اشاره به اينكه رونق گردشگري يك بحث علمي است بيان كرد: بايد براي حل مسائل حوزه گردشگري به شكل كاملاً علمي اقدام شود.
حجت الاسلام عليدادي سليماني با تأكيد بر اينكه صنعت گردشگري دچار نقاط قوت و ضعف هايي است تصريح كرد: اين صنعت نياز به شفاف سازي دارد و بخش دولتي و خصوصي بايد در راستاي تحقق آن جدي و پيگير باشند.
وي با اشاره به اينكه گاهي دچار فرافكني در برخي اتفاقات مي شويم كه لازمه آن شفاف سازي است گفت: در مواردي دنبال علت هايي مي گرديم كه معلول آن، صرفا رونق نيست.
نماينده ولي فقيه در استان كرمان با بيان اينكه بخشي از مسائل حوزه گردشگري درون مجموعه و برخي مربوط به بيرون از آن است خاطرنشان كرد: براي ايجاد تحول بايد داخل و خارج از مجموعه را به دقت مد نظر قرار داده و به راهكارها توجه كرد.
**گردشگري استان كرمان هنوز به جايگاه اصلي خود نرسيده است
رئيس كميسيون گردشگري اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي كرمان نيز گفت: در حال حاضر بخش هاي دولتي و خصوصي صنعت گردشگري استان كرمان با همدلي و تعامل در كنار يكديگر فعاليت مي كنند كه اين همكاري در كشور سرآمد است و مطمئناً مي تواند سبب رونق گردشگري اين استان شود.
مهدي سياوشي با اشاره به نقش گردشگري در ايجاد اشتغال و توسعه استان و كشور افزود: اشتغال دغدغه همه مسئولان نظام است كه در بخش گردشگري مي توان اشتغال ارزان، سريع و پايدار ايجاد كرد.
وي با بيان اينكه گردشگري استان كرمان هنوز به جايگاه اصلي خود نرسيده است عنوان كرد: در حال حاضر صنعت گردشگري بيش از هر چيزي درگير مسائل فرابخشي است.
رئيس كميسيون گردشگري اتاق بازرگاني كرمان با تأكيد بر اينكه بيش از 30 دستگاه با صنعت گردشگري مرتبط هستند افزود: بدون شك گردشگري در روحيه، نشاط و شادابي مردم بسيار تاثيرگذار است و همه بايد در اين راستا همكاري كنند.
سياوشي، خواهان همكاري بيشتر ائمه جمعه و جماعات استان در مباحث مرتبط با صنعت گردشگري شد و خاطرنشان كرد: بايد اين باور در زمينه رونق گردشگري در ذهن همه ايجاد شود كه گردشگري مي تواند بسياري از مشكلات جامعه بويژه حوزه اشتغال را حل و فصل كند.
3029/9895