600 هزار دانش آموز از مناطق عملیاتی دفاع مقدس دیدن می كنند

كرج - ایرنا- مدیركل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش اعلام كرد: 600 هزار دانش آموز كشور در سال تحصیلی جاری از مناطق عملیاتی دفاع مقدس دیدن می كنند.

علی رمضانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در كرج افزود: اعزام این دانش آموزان با مشاركت سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز خواهد بود.
« برنامه ملی راهیان نور از 87 در كشور اجرایی شده است.»
مدیركل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: تلاش ها براین است كه م از مهر امسال تا پایان شهریور ماه سال آینده 600 هزار دانش آموز دختر و پسر پایه های نهم ، دهم و یازدهم دوره متوسطه اول و دوم مدارس كشور به این سفر معنوی اعزام شوند.
وی تصریح كرد: این سفر پنج روزه در شرایط كه دشمنان انقلاب و اسلام به دنبال ایجاد شكاف بین ارزش انقلابی و
نوجوانان و جوانان این مرزو بوم را دارند می تواند نقطه عطفی در تحكیم باورهای دینی آینده سازان باشد.
رمضانی بیان داشت: دانش آموزان در قالب كاروان های راهیان نور ضمن بازدید از مناطق عملیاتی غرب، شمال غرب و جنوب كشور با آرمان های امام راحل (ره ) و شهدا تجدید پیمان خواهند داشت.
وی با اشاره به اینكه اولین اعزام دانش آموزی در سال تحصیلی 98-97 به صورت نمادین از شهر نجف آباد و از جوار مزار شهید محسن حججی در 15 مهرماه انجام می شود، خاطرنشان شد: در این آیین دانش آموزان با شور عاشورایی ندای لبیك یا حسین (ع) و لبیك یا حضرت زینب (س) سر می دهند.
مدیركل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش اضافه كرد: در اولین اعزام دانش آموزان استان های چهار محال و بختیاری، اصفهان و یزد حضور دارند.
وی یادآورشد: برای ایمنی سفر دانش آموزان از سال گذشته سامانه كنترل اردویی در معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش راه اندازی شده است.
رمضانی ادامه داد: دانش آموزان برای نام نویسی و شركت در اردوی راهیان نور می توانند به دفاتر مدیران و معاونان پرورشی مدارس خود مراجعه كنند.
وی بیان داشت : سفرهای راهیان نور دانش آموزی البرز استان البرز از بیستم مهر تا اسفند ماه سال جاری انجام می شود كه 5 هزار و 600 دانش آموز در 4 مرحله به راهیان اعزام می شوند.
سال گذشته 400 هزار دانش آموز كشور به سفر راهیان نور اعزام شدند.
2819/ 6155