پیشگیری و حفظ آمادگی برای مقابله با بحران ضروری است

سنندج - ایرنا - فرماندار بیجار گفت: پیشگیری و حفظ آمادگی برای مقابله با بحران از عوامل مهم در مدیریت بحران است و رعایت استانداردهای لازم در كنار اطلاع رسانی به موقع و فراهم كردن تمهیدات در شرایط خاص، یك امر ضروری است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی اكبر ورمقانی روز شنبه در نشست اضطراری ستاد مدیریت بحران اظهار داشت: باید برای مقابله با بلایای طبیعی از جمله سیل، كولاك و كاهش دمای هوا آماده باشیم.
وی افزود: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر كاهش دمای هوا، بارش باران و تگرگ طی روزهای آینده، استاندارد سازی زیرساخت ها، بهینه سازی تجهیزات و امكانات در كنار اطلاع رسانی می تواند به دستگاه های خدمات رسان و امدادی در زمان بحران كمك كند.
ورمقانی تاكید كرد: تمهیدات لازم برای مقابله با بحران كاهش دمای هوا و افزایش بارش ها باید اندیشیده شود و دستگاه های اجرایی و خدمات رسان، ضمن آماده باش كامل، موظف هستند اقدامات لازم را برای عبور از این شرایط انجام دهند.
وی رعایت اصول استاندارد مقابله با بحران توسط مسئولان مرتبط را مهم دانست و یادآور شد: شركت نفت مكلف به تامین سوخت جایگزین و مورد نیاز مرغداری ها، نانوایی ها و مدارس است و لازم است در زمان بحران پاسخگوی نیاز شهروندان باشند.
رئیس ستاد مدیریت بحران بیجار با بیان اینكه ادارات شهرستان باید سیستم 2 گانه سوز خود را آماده و آزمایش كنند، اضافه كرد: راهداری اقدامات لازم در ارتباط با پیشگیری و در كنار آن اطلاع رسانی به موقع و امداد رسانی را انجام دهد.
او با تاكید بر اینكه مسئولان دستگاه های عضو ستاد لازم است در دسترس باشند، گفت: حضور همه مدیران در زمان وقوع بحران ضروری است.
به گزارش ایرنا، رئیس اداره پیش بینی هواشناسی كردستان گفت: شهرستان بیجار با ثبت 5.3 میلی متر بارندگی، ركوردار بیشترین بارش در استان طی شبانه روز گذشته بوده است.
شهرستان بیجار با 89 هزار نفر جمعیت و 2200 كیلومتر راه ارتباطی اصلی و فرعی در 142 كیلومتر شرق سنندج مركز استان كردستان واقع است.
7350/9102