جوانان تامين كنندگان امنيت علمي كشور هستند

تهران-ايرنا-دبير ستاد توسعه علوم و فن آوري هاي شناختي در مراسم اختتاميه پنجمين دوره مسابقات علوم اعصاب شناختي ويژه دانش آموزان كه در تهران برگزار شد، گفت: تامين امنيت علمي كشور در گرو توليد و توسعه علوم و فن آوري ها به همت جوانان كشور است.

به گزارش روز شنبه ايرنا از ستاد توسعه علوم شناختي، «سيد كمال خرازي» در اين مراسم در سخناني دانش آموزان را سربازان ميادين علم و فن آوري معرفي كرد و با اشاره به جانفشاني و فداكاري جوانان در تامين امنيت كشور اظهار داشت:همانطور كه جوانان رزمنده با تقديم جان خود عليه دشمنان اين مرز و بوم مبارزه مي كنند تا خدشه اي به امنيت كشور وارد نشود، جوانان ما در مدارس و دانشگاه ها نيز بايد با فراگيري و توسعه علوم و فن آوري هاي گوناگون، امنيت علمي كشورمان را تامين و تضمين كنند.
دبير ستاد توسعه علوم شناختي افزود: ما بايد علوم و فن آوري هاي پيشرفته را همچون يك پدافند علمي در كشور توسعه دهيم تا ديگران نتوانند با تسلط خود بر علم و فن آوري عليه ما اقدامي انجام دهند.
وي با بيان اينكه امروز برخي از كشورها از جمله آمريكا در حال سرمايه گذاري هاي كلان در حوزه علوم شناختي هستند تا با دست يافتن بر اسرار ذهن و مغز سلطه خود را در جهان گسترش دهند، گفت: دنياي كنوني ديگر دوران سخت افزاري نيست و عصر نرم افزاري جايگزين آن شده است.
وي تصريح كرد: دانش علوم اعصاب شناختي تاثيرات بسيار عميقي را در آينده بشريت رقم خواهد زد و كشوري كه به اين علم و فن آوري تسلط يابد ، برتري را از آن خود خواهد ساخت.
دبير ستاد توسعه علوم شناختي،شناسايي استعدادهاي درخشان را گامي ارزشمند براي ترويج و ارتقاي دانش و فناوري و اعتلاي آينده كشور دانست و خاطر نشان ساخت: دانش آموزان به عنوان سربازان جامعه علمي وظيفه خطيري براي ساختن آينده كشور بر عهده دارند و براي دستيابي به اين هدف مقدس بايد با خلوص نيت ، فروتني و وطن دوستي در مسير علم و پژوهش گام بردارند.
مراسم اختتاميه پنجمين دوره مسابقات علوم اعصاب شناختي ويژه دانش آموزان،با حضور دبير ستاد توسعه علوم و فن آوري هاي شناختي و رييس مركز ملي پرورش استعدادهاي درخشان ، عصر روز جمعه ( سيزدهم مهرماه) در دبيرستان علامه حلي تهران برگزار شد.
در اين دوره از مسابقات، بيش از 900 دانش آموز در 35 تيم و صد دبير از سراسركشور شركت داشتند كه دو تيم دانش آموزي از دزفول و يك تيم از زاهدان به عنوان گروه هاي برتر دانش آموزي از سوي داوران برگزيده و معرفي شدند.
علمي**9294**1440