ادامه بارش های رگباری در نوار شمالی كشور

تهران-ایرنا- مدیر پیش بینی سازمان هواشناسی گفت: بارش رگباری باران در استان های ساحلی دریای خزر تا دو روز آینده ادامه دارد.

مسعود حقیقت روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: طی دیروز تا نیمه های شب گذشته در رودسر 254 میلیمتر، رامسر 219، نوشهر 145، انزلی 33، رشت 44 ، گرگان 26 و آستارا 84 میلیمتر بارندگی داشته كه در بیشتر نقاط موجب آبگرفتگی معابر و بالا آمدن آب رودخانه ها شد.
وی اظهار داشت: طی دو روز آینده بر اثر جریان های سرد شمالی، بارش باران گاهی با رعد و برق ، وزش باد شدید و كاهش 10 تا 15 درجه ای دما در نوار شمالی و دامنه های البرز را انتظار داریم.
حقیقت ادامه داد: امروز شدت بارش ها در استان های گیلان ، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی خواهد بود.
به گفته وی در غرب و شمال غرب كشور نیز انتظار بارش های پراكنده را خواهیم داشت.
حقیقت گفت: یكشنبه بیشترین بارش همرا با رعد و برق در استان های گیلان، البرز، تهران ، غرب سمنان ، جنوب و غرب مازندران پیش بینی شده است و در استان های شرقی كشور نیز وزش باد انتظار می رود.

*** وضعیت هوای تهران / گرمترین و خنك ترین نقاط كشور
مدیر پیش بینی سازمان هواشناسی افزود: در تهران نیز امروز و فردا انتظار رگبارهای پراكنده و كاهش دما را داریم ؛ دیروز بیشینه دما در تهران 30 بود كه انتظار داریم تا دوشنبه به تدریج با 10 درجه كاهش به 20 درجه برسد، بر این اساس دمای پایتخت امروز به 26 درجه ، فردا 22 و دوشنبه به 20 درجه می رسد و كمینه امروز صبح پایتخت 15 درجه بود كه تا دوشنبه به 12 درجه خواهد رسید.
حقیقت گفت: دیروز دهلران در استان ایلام با 44 درجه سانتی گراد گرمترین و امروز صبح لاله زار در استان كرمان و صفا شهر در استان فارس با 4 درجه خنك ترین نقاط كشور بودند.
علمی 9014**1440