۱۳ مهر ۱۳۹۷،‏ ۲۰:۴۶
کد خبر: 83055291
۰ نفر
ركورد شكني شدت بارندگي در مازندران

ساري- ايرنا- بارش باراني كه از عصر امروز جمعه مازندران را فرا گرفت بر اساس اعلام هواشناسي از لحاظ شدت كم سابقه بود و ركورد شكني كرد.

مديركل هواشناسي مازندران جمعه شب به خبرنگار ايرنا گفت كه تنها در حدود نيم ساعت حدود 70 ميليمتر بارندگي در گلوگاه واقع در شرق مازندران ثبت شد.
محمدرضا رضوي افزود: در عين حال بيشترين ميزان بارندگي ثبت شده از عصر امروز تاكنون با 126 ميلمتر در رامسر واقع در غرب مازندران ثبت شده است.
وي گفت كه در اين مدت در گلوگاه در مجموع 92 ميليمتر ، ساري 76 و دشت ناز 75 ميليمتر بارندگي ثبت شد كه جزو مناطق پرباران بودند.
رضوي اضافه كرد: شدت بارندگي در كنار شيب زياد در مناطق شرقي مازندران سبب آبگرفتگي معابر اين مناطق شده است.
مديركل هواشناسي مازندران گفت كه بارش ها طبق پيش بيني به سمت ارتفاعات مي رود و احتمال داده مي شود با بارش شديد باران در ارتفاعات شاهد سيل در مناطق پايين دست باشيم.
رضوي كه اداره كل تحت مديريتش از پنج روز پيش تاكنون اخطارهاي هواشناسي مبني بر آبگرفتگي و احتمال وقوع سيل را هشدار داده بود بار ديگر از مردم مازندران به خصوص رانندگان خواست تا از تردد غير ضرور به خصوص در ارتفاعات و مناطق كوهستاني پرهيز كنند.
در سال زراعي گذشته (97-96) حدود 504 ميلمتر باران در مازندران باريد كه نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 10 درصد كاهش داشت.
بيشترين باران سال زراعي گذشته مربوط به رامسر با بيش از يكهزار ميلمتر و كمترين نيز با كاهش 30 درصدي مربوط از ايستگاه اميرآباد در شرق مازندران بود.
6982/1654

سرخط اخبار جامعه