۱۳ مهر ۱۳۹۷،‏ ۱۲:۰۰
کد خبر: 83054944
۰ نفر
پیكر پیشكسوت ژیمناستیك كشور به خاك سپرده شد

شیراز- ایرنا- پیكر عباسعلی ( نادر ) توانا، پیشكسوت ژیمناستیك فارس و كشور جمعه 13 مهر در شیراز به خاك سپرده شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا درمراسم تشییع پیكر این پیشكسوت ورزش كه در ورزشگاه حافظیه شیراز برگزار شد، شركت كنندگان با مداحی غلامحسین پیروانی پیشكسوت فوتبال كشور، به عزاداری پرداختند.
پس از خواندن نماز، شركت كنندگان، تابوت این پیشكسوت را به رسم وداع با ورزش در ورزشگاه حافظیه بر روی دست گرداندند و سپس پیكر او در آرامستان دارالرحمه شیراز برای همیشه آرام گرفت.
زنده یاد توانا در سال 1331 خورشیدی در شیراز متولد شد، از 16 سالگی به صورت حرفه ای ورزش ژیمناستیك را آغاز كرد و طی این دوران در رشته پرش خرك، چندین مقام كشوری برای فارس به ارمغان آورد.
او پس از كنار گذاشتن ورزش قهرمانی باز هم در كنار این رشته فعالیت كرد وطی مدتی كه مسئولیت هیات ژیمناسیك فارس را داشت ورزشكاران زیادی پرورش داد و چند سالی هم نایب رئیس فدراسیون بود و به عضویت كمیته ژیمناستیك آسیا هم در آمد و چندین سال هم مسئولیت تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی منطقه جنوب كشور را بر عهده داشت.
نادر توانا، دوشنبه نهم مهر 97 در پی سقوط از آسانسور در بیمارستان شهید رجایی شیراز بستری شد.
این پیشكسوت ورزش فارس كه ریاست هیات ژیمناستیك را بر عهده داشت، پس از 2 روز بستری در بیمارستان ،سرانجام در سن 66 سالگی جان به جان آفرین تسیلم كرد و جامعه ورزش فارس را به سوگ نشاند.
از این زنده یاد 2 دختر به یادگار مانده است.
7368 / 1876

سرخط اخبار استان‌ها