بيش از 1200 نيكوكار ماكويي در طرح اكرام ايتام مشاركت كردند

اروميه- ايرنا- مدير كميته امداد امام خميني (ره) ماكو گفت: يك هزار و 213 خيّر نيكوكار طي 6 ماه نخست امسال در راستاي عمل به آموزه هاي اسلامي در طرح اكرام ايتام و محسنين مشاركت كرده و سرپرستي حداقل يك يتيم را متقبل شده اند.

محمد محمدنژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: در حال حاضر 193 يتيم و 171 فرزند خانواده بي بضاعت در قالب طرح هاي اكرام ايتام و محسنين تحت حمايت اين نهاد هستند.
وي اضافه كرد: در نيمه نخست امسال بيش از سه ميليارد و 200 ميليون ريال كمك از سوي خيران به اين افراد صورت گرفته كه نسبت به سال گذشته 14درصد رشد داشته است.
وي بيان كرد: رفع مشكلات ايتام در زمينه تأمين مخارج، ازدواج، اشتغال، تحصيل و درمان ايتام از جمله مواردي است كه توسط حاميان انجام مي شود.
وي ادامه داد: افراد خيّر و نيكوكار مي‌توانند با مراجعه به دفاتر كميته امداد ضمن اعلام آمادگي براي حمايت از ايتام، يتيم موردنظر خود را نيز براي كمك هاي مالي مستمر انتخاب كنند.
به گزارش ايرنا، كميته امداد امام خميني (ره) از اسفندماه سال 1357 فعاليت خود را با فرمان امام راحل براي رسيدگي به وضعيت محرومان و كمك به آنها از طريق دريافت كمك هاي مردمي آغاز كرد و 39 سال از فعاليت اين نهاد مي گذرد.
در سال هاي نخست، وظيفه اين نهاد تنها كمك مادي به مددجويان و متقاضيان بود ولي در سال هاي اخير، وظايف ديگري نيز به اين نهاد محول شده كه ارائه كمك هاي مشاوره اي بخشي از اين وظايف است.
كل خانوار تحت پوشش كميته امداد امام خميني (ره) ماكو يكهزار و 804 خانوار با سه هزار و 550 نفر جمعيت است كه نسبت به جمعيت شهرستان از لحاظ خانوار 7.2 درصد و از نظر جمعيت 3.7 درصد تحت پوشش كميته امداد ماكو بوده و از تمامي خدمات بهره مند هستند.
اين شهرستان مرزي در شمال آذربايجان غربي و در مجاورت مرزهاي ايران با تركيه قرار دارد.
7132/2093

سرخط اخبار استان‌ها