300 تسهيلگر روستايي مجري طرح آسمان بنياد بركت شدند

شهركرد- ايرنا- معاون اشتغالزايي بنياد بركت گفت: 300 تسهيلگر اقتصادي و اجتماعي در روستاها ، مجري طرح آسمان بنياد بركت وابسته به ستاد اجرايي فرمان امام (ره) شدند.

به گزارش ايرنا، محسن مرد علي چهارشنبه شب در جلسه اقتصاد مقاومتي شهرستان اردل افزود: در مرحله ثبت نام فراخوان، يكهزار و 300 تسهيلگر در 7 استان كم برخوردار و با اولويت مناطق روستايي ثبت نام كردند، كه از اين تعداد 300 نفر پس از برگزاري آزمون انتخاب و آموزش هاي كارآفريني را فرا گرفتند.
به گزارش ايرنا، طرح اقتصادي اجتماع محور آسمان (آيين نامه سرمايه گذاري مردمي و اشتغال نيروي انساني) با رويكرد معيشت پايدار، كسب و كار و اشتغال در مناطق روستايي و محروم از امسال آغاز شده است.
اين طرح در 22 شهرستان و 7 استان كم برخوردار اجرا مي شود.
معاون اشتغالزايي بنياد بركت كشور گفت: اين طرح در منطقه ديناران شهرستان اردل چهارمحال وبختياري همزمان با 22 شهرستان ديگر در سطح كشور اجرايي مي شود.
وي گفت: 15 تسهيلگر از استان براي اجراي اين طرح ثبت نام كردند كه از اين تعداد 9 نفر از شهرستان اردل انتخاب شدند.
مردعلي گفت: تسهيلگران در اجراي طرح هاي اشتغالزايي اين بنياد آموزش هاي لازم را فراگرفته اند و در مناطق هدف در راستاي حمايت از طرح ها از نظر كمي و كيفي، فني و اعتباري، بازار فروش محصولات نظارت مي كنند.
به گفته وي، 110 طرح اشتغالزايي در اين شهرستان از سوي تسهيلگران تهيه شده كه كار ارزيابي اين طرح ها آغاز شده است.
مردعلي اظهارداشت: گروههاي تسهيلگر كار خود را از روستاهاي بالاي 10 خانوار آغاز كرده اند و با تشكيل گروه هاي خرد روستايي و صندوق هاي كارگشايي محلي، طرح هاي توليدي و اشتغالزايي را اجرا مي كنند.
وي گفت: تسهيلگران از آغاز تا پايان آخرين قسط تسهيلات كارجو و طرح اشتغالزايي را رصد مي كنند.
به گفته وي، در اين طرح به دنبال افزايش مشاركت اجتماعي مردم مناطق محروم هستيم تا با ايجاد مشاغل پايدار انگيزه ماندگاري در روستاها افزايش يابد.
فرماندار شهرستان اردل نيز با اشاره به اينكه اين شهرستان يكي از مناطق محروم كمتر توسعه يافته استان است، گفت: ايجاد اشتغال پايدار براي جوانان از مهاجرت اين قشر به شهر جلوگيري مي كند.
محمود كياني افزود: دهستان ديناران شهرستان اردل داراي 27 روستا است كه 7 روستاي اين منطقه در مناطق سخت گذر قرار دارد كه 110 خانوار ساكن اين روستاهاست.
وي با بيان اينكه طرح آسمان بنياد بركت به دنبال ايجاد اشتغال با رويكرد توانمند سازي اجتماعي و اقتصادي در مناطق محروم است، افزود: در اين طرح ، گروه هاي 15 تا 200 نفر تشكيل و در قالب شركتهاي تعاوني براساس قابليت ها و شاخص هاي منطقه اي فعاليت مي كنند.
به گزارش ايرنا، شهرستان اردل در 90 كيلومتري مركز چهارمحال و بختياري قرار دارد.
چهارمحال و بختياري داراي بالاترين نرخ بيكاري و مشاركت در بين استانهاي كشور است.
7360/2097

سرخط اخبار استان‌ها