۱۱ مهر ۱۳۹۷،‏ ۱۶:۱۲
کد خبر: 83053456
۰ نفر
كودكان تهرانی رایگان از گنجینه ها دیدن می كنند

تهران -ایرنا - مدیركل آموزش های شهروندی شهرداری تهران از تدارك برنامه دیدن رایگان كودكان مناطق 22گانه شهر تهران از گنجینه های (موزه) پایتخت به مناسبت هفته ملی كودك خبر داد.

ویژه‌ برنامه‌های هفته‌ ملی كودك همزمان با سراسر كشور 14 تا 20 مهر جاری در تهران به میزبانی مركز آفرینش‌های فرهنگی هنری كانون پرورش فكری كودكان‌ و نوجوانان در خیابان حجاب برگزار خواهد شد.
به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مرتضی توكلی با اشاره به نقش و تاثیر بازدید از موزه ها بر شناخت كودكان نسبت به هویت و میراث فرهنگی- تاریخی شان، اظهارداشت: این برنامه با همكاری اداره كل موزه های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كشور اجرا می شود.
مدیركل آموزش های شهروندی شهرداری تهران آشناسازی كودكان و آینده سازان با فرهنگ و تمدن كهن ایران اسلامی را از دیگر اهداف اجرای این طرح عنوان كرد.
تولی گفت: كودكان از 21 موزه زیرپوشش میراث فرهنگی شامل موزه های آبگینه و سفالینه ها، رضا عباسی، فرش، نقاشی پشت شیشه، قرآن كریم، هنرهای ملی، ایران باستان، دوران اسلامی، پیش از تاریخ، سر در باغ ملی، خانه وثوق الوله و خانه امام جمعه در تهران و نیز برج طغرل، دژ رشكان، چشمه علی، برج نقاره خانه و تپه میل در شهرستان ری، مسجد جامع ورامین و برج علاء الدوله در این شهرستان، كاروانسرای حاج كمال(رباط كریم) و موزه شهرستان شهریار بازدید می كنند.
به گفته وی ثبت نام از كودكان علاقه مند برای شركت در این تورهای بازدید توسط ادارات آموزش های شهروندی مناطق 22 گانه شهرداری تهران انجام می شود.
تهرام/7245//1348/ 1008