مهاباد پيشتار اشتغال فراگير روستايي در آذربايجان غربي است

مهاباد- ايرنا- رييس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي مهاباد گفت: اين شهرستان رتبه نخست جذب اعتبارات اشتغال فراگير روستايي در آذربايجان غربي را دارد.

به گزارش ايرنا، فاروق دانشمند روز چهارشنبه در جلسه كارگروه اشتغال و كميته راهبردي سرمايه گذاري اين شهرستان افزود: مهاباد توانسته 88 درصد بيشتر از سهميه خود با تصويب و جذب اعتبارهاي طرح هاي اشتغال فراگير روستايي را كسب كند.
وي ادامه داد: تاكنون 468 طرح اشتغال فراگير روستايي در اين شهرستان با 535 ميليارد و 173 ميليون ريال و اشتغالزايي براي يكهزار و 396 نفر مصوب و به بانك هاي عامل معرفي شده است.
'دانشمند' با اشاره به اينكه تاكنون 232 ميليارد ريال به طرح هاي مصوب در قالب 115 طرح پرداخت شده، اضافه كرد: با پرداخت اين ميزان تسهيلات براي 477 نفر اشتغال ايجاد شد.
رييس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي مهاباد بيان كرد: بيشترين طرح هاي اشتغال روستايي اين شهرستان به ترتيب در حوزه هاي كشاورزي، صنعت و معدن، امور روستا و عشاير است.
دانشمند اظهار داشت: بانك هاي كشاورزي با 99 ميليارد ريال، پست بانك ايران با 77 ميليارد ريال و بانك صندوق تعاون با 51 ميليارد ريال بيشترين ميزان پرداختي تسهيلات به طرح هاي اشتغال روستايي را دارد.
وي همچنين در خصوص طرح هاي اشتغال فراگير در مناطق شهري نيز عنوان كرد: تاكنون 113 طرح در كميته فني اين شهرستان مصوب شده كه به 23 طرح به ميزان 121 ميليارد ريال اعتبار پرداخت و زمينه اشتغال براي 541 نفر از شهروندان در اين چارچوب فراهم شده است.
به گزارش ايرنا سهم آذربايجان غربي از تسهيلات اشتغال فراگير روستايي چهار هزار و 800 ميليارد ريال است كه بر اساس طرح هاي پيشنهادي بين شهرستان ها تقسيم مي شود و محدوديتي در زمينه تخصيص اين اعتبارها وجود ندارد.
شهرستان مهاباد با 237 هزار نفر در جنوب آذربايجان غربي واقع شده است.
9903/6185/3072

سرخط اخبار استان‌ها