۱۱ مهر ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۰۷
کد خبر: 83053215
۰ نفر
مسافرگيري قطار ساوه - مشهد آغاز شد

ساوه - ايرنا - نماينده مردم شهرستان هاي ساوه و زرنديه در مجلس شوراي اسلامي از آغاز بليت فروشي و مسافرگيري قطار ساوه - مشهد،‌ خبر داد.

محمدرضا منصوري روز چهارشنبه در گفت و گوي اختصاصي با ايرنا،‌ اظهار داشت: شهروندان ساكن در شهرستان هاي ساوه و زرنديه مي توانند از طريق سايت شركت راه آهن ايران (رجا) براي سفر به مشهد مقدس با استفاده از قطار اقدام به تهيه بليت كنند.
وي افزود: به دليل كمبود بودجه، استخدام نيروي انساني در ايستگاه ساوه صورت نگرفته اما مردم مي توانند به صورت اينترنتي بليت سفر از مبدا ساوه به مقصد مشهد مقدس را تهيه كنند.
منصوري ادامه داد: هر چند نرخ بليت از ايستگاه همدان تا مشهد يك ميليون و 360 هزار ريال تعيين شده بود اما نرخ بليت از ايستگاه ساوه كمتر از اين ميزان است.
نماينده مردم شهرستان هاي ساوه و زرنديه در خانه ملت بيان كرد: براي برقي كردن قطار در اين خط ريلي رايزني هايي با وزير راه و شهرسازي انجام داده شده كه با تحقق آن، 100 كيلومتر به سرعت قطارها افزوده مي شود و امكان انتقال مسافران با سرعت 250 كيلومتر در ساعت نيز فراهم مي شود.
منصوري گفت: مقدمات اجرايي كردن اين طرح فراهم شده است و تاكنون نيز چند نوبت وزير راه و شهر سازي و 2 تن از معاونان رئيس جمهوري براي بررسي اين طرح در ساوه حضور پيدا كرده اند و همكاري و زايزني ها در اين خصوص با مقامات عالي دولت و نيز نمايندگان شهرهاي برخوردار از اين خط ريلي همچنان ادامه دارد.
به گفته اين عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي مراحل ساخت ايستگاه راه آهن در شهرستان ساوه هشت ماه زودتر از همدان به اتمام رسيد و اكنون نيز در مدار بهره برداري قرار گرفته است.
منصوري اظهار كرد: تلاش مي شود با رايزني هايي كه در دستور كار است،‌ به زودي امكان جابه جايي مسافران شهرستان هاي ساوه و زرنديه از ايستگاه راه آهن اين منطقه به مقصد تهران فراهم شود تا مردم با مدت زماني كمتر و سفري ايمن تر به پايتخت مسافرت كنند.
ايستگاه راه آهن ساوه در 10 كيلومتري شمال شهر ساوه و نزديكي آزاد راه ساوه - تهران قرار دارد كه در اريبهشت سال 96 با حضور وزير راه و شهرسازي بهره برداري شد.
راه آهن تهران - سنندج كه از شهرهاي ساوه و همدان نيز عبور مي كند به طول 420 كيلومتر و با هدف ايجاد كوتاه ترين مسير ريلي بين اين شهرها و پس از آن اتصال به مسير راه آهن كرمانشاه به خسروي (ايستگاه سمنگان) در دست ساخت است.
9921/6539/3075