مركل در صورت تخليه خان الاحمر سفرش به اسرائيل را لغو مي كند

تهران – ايرنا – راديو ارتش رژيم صهيونيستي گزارش داد: آنگلا مركل صدر اعظم آلمان در صورت تخليه روستاي خان الاحمر پيش از آغاز سفرش به سرزمين هاي اشغالي فلسطين، سفر خود را لغو خواهد كرد.

به گزارش روز چهارشنبه ايرنا، تارنماي روزنامه جروزالم پست با درج اين خبر افزود كه مركل و شماري از وزيران او قرار است چهارشنبه عصر براي ديداري به اسراييل سفر كنند . اين ديدار تقريبا يك سال و نيم بخاطر اختلاف نظر در مورد سياست هاي شهرك سازي اسرائيل و رويكردش نسبت به فلسطينيان به تعويق افتاده بود.
كودكان بي سرپناه ساكن اين منطقه روز سه شنبه از مركل خواستند جلوي برنامه اخراج آنها از اين منطقه را بگيرد، اقدام براي اخراج آنها قرار است به زودي انجام شود.
دادگاه عالي رژيم صهيونيستي درماه مه (ارديبهشت- خرداد) حكمي صادر كرد كه روستاي فلسطيني خان الاحمر در كرانه باختري و مدرسه مجاور آن تخريب شوند.
نيروهاي اشغالگر صهيونيست، حدود سه ماه پيش با يورش به اين روستا زنان و كودكان را مورد ضرب و شتم قرار دادند و جوانان آنها را يا كشتند يا بازداشت كردند، تا با ايجاد رعب و وحشت ميان روستاييان، تخليه خان الاحمر را آسانتر و سريعتر كنند، اما تاكنون به هدف خود نرسيده اند.
اروپام**3234**1546