یكهزار تخت بیمارستانی جدید در استان مركزی نیاز است

اراك - ایرنا - استاندار مركزی گفت: یكهزار تخت بیمارستانی برای ارایه خدمات بهینه درمانی و بستری به مردم این استان نیاز است.

به گزارش ایرنا، سید«علی آقازاده» روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از روند ساخت بیمارستان ولیعصر(عج) اراك كه با حضور مدیرعامل بانك ملت كشور و جمعی از مقامات وزارت بهداشت و درمان انجام شد، افزود: میانگین سرانه تخت بیمارستانی در این استان نسبت به شاخص كشوری كمتر است و باید كمبود تخت درمانی نسبت به جمعیت هر چه زودتر جبران شود.
وی ادامه داد: بهره برداری از بیمارستان ولیعصر اراك (عج)نقش مهمی در بهبود كیفی خدمات پزشكی و بهداشتی و تامین تخت های بیمارستانی استان مركزی دارد.
استاندار مركزی یاد آور شد: برای ساخت این مركز درمانی مادر تخصصی استان مركزی با پیشرفت فیزیكی 65 درصد تاكنون 600 میلیارد ریال اعتبار صرف شده و برای تكمیل و تجهیز آن به یكهزار میلیارد ریال منابع مالی دیگر نیاز است.
آقازاده گفت: عملیات اجرایی بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) اراك با ظرفیت ٥٢٠ تخت از سال 83 آغاز شده و پیش بینی می شود با تأمین اعتبار لازم در پایان نیمه نخست سال آینده به بهره برداری برسد.
مدیرعامل بانك ملت نیز در این نشست گفت: بانك ملت در شبكه بانكی كشور بالاترین مصارف و تسهیلات پرداختی را دارد كه این مهم نشان از اعتماد و توجه مردم به این مجموعه است.
«محمد بیگدلی» افزود: بانك ملت به دلیل نقدینگی بالا در شمار قابل ملاحظه ای از طرح های بزرگ نفتی و پتروشیمی كشور همراهی دارد و حضور در فعالیت های حرفه ای افزایش اعتماد عمومی مردم و افزایش نقدینگی این بانك را به همراه داشته است.
وی ادامه داد: هفت هزار و 400 میلیارد ریال در سال جاری توسط بانك ملت به واحدهای صنعتی، تولیدی و مردم استان مركزی پرداخت شده است و سرعت در پرداخت این تسهیلات برای جلوگیری از كاهش تولید و اشتغال در نیمه دوم سال در دستور كار این بانك قرار دارد.
مدیرعامل بانك ملت خاطرنشان كرد: مصوبه پرداخت تسهیلات به بیمارستان ولیعصر اراك (عج)در این بانك مصوب شده است و پیش بینی می شود با انجام مراحل اداری آن در استان مركزی ظرف مدت 10 روز آینده در اختیار متولیان این طرح سلامت قرار گیرد.
استان مركزی با یك میلیون و 414 هزار نفر جمعیت با 12 شهرستان دارای 20 بیمارستان فعال با یكهزار و 945 تخت مصوب و 750 تخت فعال در قالب 85 بخش درمانی است.
1955/6013/