مدارس شبانه روزی سمیرم نیازمند كمك خیران است

سمیرم، اصفهان- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش سمیرم گفت: 12 مدرسه شبانه روزی این شهرستان برای تامین مخارج و تجهیزات خود، نیازمند كمك خیران هستند.

به گزارش ایرنا، محمد نادری سمیرمی روز سه شنبه در جلسه شورای منطقه ای آموزش و پرورش این شهرستان افزود: تامین تجهیزات گرمایشی، مواد غذایی و تجهیزات كارگاهی این مدارس با توجه به افزایش قیمت ها، مشكل است.
به گفته این مسئول، 961 دانش آموز هم اكنون در مدارس شبانه روزی سمیرم تحصیل می كنند كه 140 نفرشان دانش آموزان میهمان از سایر مدارس عادی هستند كه بدلیل نداشتن خوابگاه و نداشتن تمكن مالی، در مراكز شبانه روزی مستقر شده اند.
مدیر مدرسه شبانه روزی شیخ بهایی سمیرم در ادامه با اشاره به شرایط نامطلوب اقتصادی بیشتر خانواده های دانش آموزان افزود: اكثر فراگیران مدارس شبانه روزی، روستایی هستند و تعدادی از آنان حتی هزینه رفت و آمد شخصی خود را هم ندارند.
علیداد اسدی تصریح كرد: 30 نفر از مُحصلان ما در هفته اول مهر هنوز به مدرسه مراجعه نكرده اند كه پیگیر این موضوع هستیم.
وی تامین مواد عذایی و گرمایشی را مهمترین چالش حال حاضر شبانه روزی ها عنوان كرد و گفت: تامین اعتبار برای سرویس كامل موتورخانه های این مدارس ضرورتی است كه تا قبل از سردتر شدن هوا باید انجام و چاره جویی شود.
مدیر این مدرسه شبانه روزی سمیرم از تعاونی های مصرف و نهادهای مرتبط خواست برای تامین گوشت و مواد غذایی با حداقل قیمت ممكن، مدارس و دانش آموزان را یاری كنند.
اسدی، استقرار پایه دوازدهم در سال تحصیلی جدید را مشكل دیگر مدارس بویژه شبانه روزی ها اعلام كرد و افزود: افزوده شدن این پایه تحصیلی، نیروی انسانی و فضای كارگاهی بیشتری را می طلبد.
مدیر مدرسه شبانه روزی شیخ بهایی سمیرم ادامه داد: تنها برای خرید دستگاه های كارگاه 'plc' مدرسه 30 میلیون تومان اعتبار نیاز است كه در شرایط كنونی این اعتبار موجود نیست.
وی همچنین با بیان اینكه یك فرد نیكوكار موكت های مورد نیاز مدرسه شیخ بهایی را تامین كرده است، افزود: نیكوكار دیگری نیز قرار است از مجموعه شبانه روزی شیخ بهایی دیدن كند و یاریگر ما باشد.

***اختصاص دو میلیارد و 500 میلیون تومان برای نوسازی مدارس سمیرم***
معاون توسعه و پشتیبانی آموزش و پرورش شهرستان سمیرم نیز در این نشست گفت: در سفرهای معاون وزیر آموزش و پرورش و مدیركل نوسازی مدارس استان اصفهان به سمیرم مصوب شد دو میلیارد و 500 میلیون ریال برای تجهیز و نوسازی مدارس این شهرستان اختصاص یابد.
محمدابراهیم پیرمرادیان خاطرنشان كرد: دو میلیارد تومان از این مبلغ برای احداث مدارس تخریبی و 500 میلیون تومان دیگر برای خرد تجهیزات موردنیاز مدارس مصوب شده است.
محمد جعفرزاده فرماندار سمیرم نیز در این جلسه تصریح كرد: دهیاران را موظف كرده ایم تا حد امكان به یاری مدارس بشتابند تا خللی در روند تعلیم و تربیت فراگیران و آینده سازان كشور ایجاد نشود.
به گزارش ایرنا، ادامه كار احداث ساختمان جدید اداری آموزش و پرورش سمیرم، تكمیل سالن چند منظوره نجمیه، ساخت مدرسه شهید پیرمرادیان در مجتمع آموزشی شهید نظری، احداث آموزشگاه عدالت و ساختمان شركت تعاونی فرهنگیان از مهمترین اقدامات عمرانی یكسال گذشته مجموعه آموزش و پرورش سمیرم بود كه در این جلسه به آنها پرداخته شد.
شهرستان سمیرم دارای حدود 11 هزار دانش آموز، 593 كلاس درس، یكهزار و 200 معلم و فعال فرهنگی و 800 بازنشسته نظام تعلیم و تربیت است.
این شهرستان با یكصد هزار نفر جمعیت در 160 كیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.
6027/7147