طرح نهاد قانونگذاري فوتبال براي جلوگيري از وقت‌كشي در بازيها

تهران - ايرنا - هيات بين المللي فوتبال (IFAB) قصد دارد به منظور جلوگيري از اتلاف عامدانه زمان بازي توسط بازيكنان، زمان مشخصي را براي به گردش در آمدن مجدد توپ تعيين كند.

به گزارش ايرنا، خبرگزاري رويترز روز سه شنبه نوشت: به دنبال تاخيرهاي عامدانه زيادي كه توسط بازيكنان در ديدار تيم هاي كارديف سيتي و برنلي در ليگ برتر جزيره به وجود آمد، هيات بين المللي فوتبال، قصد دارد زمان مشخصي را به منظور جلوگيري از اتلاف زمان بازي تعيين كند.
در جريان بازي اين دو تيم كه در نهايت با نتيجه 2 – 1 به سود برنلي به پايان رسيد، توپ به طور ميانگين در مجموع 90 دقيقه به ازاي هر نيمه 42 دقيقه و 2 ثانيه در زمين بازي به گردش در آمد.
براساس گزارش ها، «سين موريسون» مدافع تيم كارديف براي پرتاپ هر اوت دستي به طور ميانگين تقريبا 25 ثانيه از زمان بازي را تلف كرده است.
اين آمار، پس از ركورد 40 دقيقه و 50 ثانيه كه در بازي تيم هاي استوك سيتي و استون ويلا در دسامبر 2013 ثبت شد، كمترين زماني است كه در يك بازي، توپ در جريان بوده است.
گزارش روزنامه هاي انگليسي حاكي از آن است كه ايفاب بالاترين نهاد قانونگذاري ورزش فوتبال، در راستاي استراتژي «بازي جوانمردانه» و به منظور بهبود زمان به گردش در آمدن توپ در جريان بازي، چندين ايده جديد را مورد نظر قرار داده است.
بر اين اساس، هرگونه تغيير يا طرح آزمايشي در جلسه سالانه اين نهاد كه در ماه مارس آينده در اسكاتلند برگزار مي شود، به بحث و تبادل نظر گذاشته خواهد شد.
ورزشي**3991**1584