۹ مهر ۱۳۹۷،‏ ۱۸:۵۸
کد خبر: 83050989
۰ نفر
صالحی: صنایع هوایی و هسته ای مرز نمی شناسد

تهران- ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی گفت: 2 صنعت هوایی و هسته ای مرز نمی شناسد؛ زیرا با سلامت انسان ها ارتباط مستقیم دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، علی اكبر صالحی شامگاه دوشنبه در مركز كنترل فضایی كشور و آیین بهره برداری از 6 طرح مهم صنعت هوانوردی كشور افزود: در صنعت هسته ای باید به مسائل ایمنی توجه زیادی داشته باشیم و با حداكثر استانداردها تاسیسات هسته ای خود را ایمن كنیم.
صالحی درباره دستاوردهای صنعت هوانوردی كشور در سه سال گذشته تصریح كرد: خوشبختانه شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران پس از توافق هسته ای موفق شد با هزینه كرد 2 هزار میلیارد تومان تجهیزات مورد نیاز را خریداری و تاسیسات را تامین كند و 2 دهه نیازهای این صنعت پاسخ داده شود.
رییس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: خوشبختانه صنعت هوایی كشور با وجود محدودیت ها و تحریم ها به پیشرفت های خوبی دست پیدا كرده است و بسیار خوشحالیم كه توافق هسته ای توانست بر این صنعت تاثیر مثبتی بگذارد.

** درباره مكر آمریكا باید بسیار هوشیار بود
معاون رییس جمهوری تصریح كرد: آمریكا حتی مصوبات شورای امنیت را زیر پا می گذارد؛ بنابراین ما باید بسیار هوشیار باشیم تا مبادا مكر آنها به ما ضرری برساند.
وی بر توجه جدی به هوشمندی، هوشیاری، تدبیر، درایت و برنامه ریزی برای مقابله با آمریكا تاكید كرد و ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران تاكنون نیز با نهایت هوشیاری و عقلانیت سیاست خارجی خود را پیش برده است و دست برتر را دارد.
صالحی درباره دستاوردهای سفر رییس جمهوری اسلامی ایران به نیویورك ادامه داد: با انزوای آمریكا در مجمع عمومی سازمان ملل، هیچ وقت ایران تا این اندازه در جهان مورد توجه نبود و آمریكا نیز تا این حد در مجامع بین المللی منزوی نشده بود.
«در سفر اخیر رییس جمهوری به آمریكا، دنیا فهمید ایران اهل تعامل است و طرف مقابل ما (آمریكا) همه چیز را زیر پا می گذارد».
صالحی تاكید كرد دولت جدید آمریكا در این دوره آشفتگی در داخل و خارج را پیشه كرده است.
وی یادآوری كرد: تفكرات زیادی در این كشور وجود دارد اما «هنری كیسینجر» وزیر خارجه و مشاور امنیت ملی پیشین آمریكا، توصیه كرده وقت آن است آمریكا حیای سیاسی را كنار بگذارد و به صورت یكجانبه فشار بیاورد و این، پیروی از منطق زور است.
معاون رییس جمهوری تصریح كرد: عده ای در واشنگتن معتقدند اگر آمریكا فشار بیاورد بقیه كشورهای جهان جز تمكین چاره ای ندارند و این نشان می دهد ترامپ در چند حوزه رفتارهای غیرمنطقی دارد كه پیروی از این رفتارها راهبرد سیاسی آمریكایی هاست؛ زیرا آنها به اجماع جهانی توجهی ندارند.
به گزارش ایرنا، رییس جمهوری اسلامی ایران سه شنبه گذشته در هفتاد و سومین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورك سخنرانی كرد و پنجم مهرماه به میهن بازگشت.
شامگاه دوشنبه چند طرح های هوایی شامل سامانه مدیریت ایمنی، استقرار بی.ریسینگ مركزی كشور، شبیه ساز تقرب پروازها، مركز آزمون تخصصی كنترل ترافیك هوایی و مركز آموزش كنترل ترافیك هوایی (آ.تی.او) با حضور رییس انرژی اتمی و مدیرعامل شركت فرودگاه های كشور به بهره برداری رسید.

اقتصام*1108*3061*1961*