فرمانده جدید تیپ 83 امام جعفر صادق(ع) در قم معرفی شد

قم - ایرنا - آیین تودیع و معارفه فرماندهان سابق و جدید تیپ 83 امام جعفر صادق(ع) با حضور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از فرماندهان و مسئولان كشوری و استانی در سالن اجتماعات این یگان برگزار شد.

به گزارش عصر دوشنبه ایرنا از روابط عمومی تیپ 83 امام جعفر صادق(ع)، در این آیین از خدمات حجت الاسلام والمسلمین حسین طیبی فر، فرمانده سابق این یگان قدردانی و حجت الاسلام والمسلمین عزت الله معتمد به عنوان فرمانده جدید این تیپ معرفی شد.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این آیین ضمن تسلیت ایام سوگواری محرم به طرح سوالی پیرامون حادثه عاشورا پرداخت و اظهار داشت: چه عواملی باعث شد جامعه اسلامی با آن همه مجاهدت در صدر اسلام طی 50 سال به جایی برسد كه امام خود و نوه پیامبراكرم(ص) را به شهادت برساند؟
حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی ادامه داد: به طور حتم پاسخ به این سوال كه فقط سوالی تاریخی نیست بلكه ناظر به جامعه امروز ما نیز می باشد، برای حركت در صراط مستقیم جامعه اسلامی ما بسیار راهگشا و آموزنده خواهد بود.
وی به انحراف علمی و عملی در جامعه اسلامی صدر اسلام در طول 50 سال اشاره كرد و افزود: بی بصیرتی و دنیازدگی از مهمترین عوامل انحراف در جامعه اسلامی بود كه باعث شد امام حسین(ع) برای اصلاح این انحرافات قیام كند و به شهادت برسد.
وی راهكار قرآنی مقابله با انحرافات را استقامت برشمرد و افزود: طبق آیات سوره حجرات شرط ایمان و صداقت در ایمان، استقامت علمی و عملی ذكر شده و نسخه كنونی جامعه ما برای عبور از فتنه ها و مشكلات، همین استقامت در راه حق می باشد.
حاجی صادقی در پایان ضمن معرفی حجت الاسلام والمسلمین معتمد به عنوان فرمانده جدید تیپ83 امام جعفر صادق(ع) از زحمات حجت الاسلام والمسلمین طیبی فر در طول دوره مسئولیت تقدیر كرد.
حجت الاسلام والمسلمین طیبی فر نیز ضمن ارائه گزارشی از اقدام های انجام شده در زمان مسئولیت خود، آموزش نظامی به طلاب سراسر كشور، تعامل سازنده با حوزه علمیه، راه اندازی بسیج اساتید، راه اندازی گردان سایبری و ساخت فضای ورزشی جهت استفاده طلاب بسیجی را از مهمترین فعالیت های این یگان در سال های اخیر برشمرد.
حجت الاسلام والمسلمین معتمد نیز اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم با هوشمندی و درك صحیح شرایط انقلاب اسلامی و عمل و اقدام بموقع و انقلابی، فرصت ها و ظرفیت هایی برای نظام، انقلاب، ولایت و رهبری جبهه حق و مراجع عظام تقلید و حوزه های مقدس علمیه، خلق و فراهم سازیم.
وی گفت: البته لازمه تحقق این هدف مهم این است كه شور انقلابی طلاب حفظ شود و بدانیم ملاك اعتبار و مشروعیت همه كس و همه چیز، حفظ حریم و خط فكری امام راحل و رهبر معظم انقلاب و شعارهای انقلاب و حركت در مسیر انقلاب است.
1175 /

سرخط اخبار استان‌ها