۹ مهر ۱۳۹۷،‏ ۹:۱۵
کد خبر: 83050112
T T
۰ نفر
انتظار 40 ساله پایان یافت

همدان- ایرنا- با گذشت بیش از 40 سال از تشكیل سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) همدان به عنوان نماینده ایران، نزدیك به 40 روز دیگر میزبان چهلمین نشست سالانه این سازمان است؛ رویدادی فراملی كه راهبردی برای توسعه گردشگری ارزیابی می شود.

به گزارش ایرنا، از زمانی كه در سال 1975 میلادی سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) تشكیل شد، تلاشها برای انتقال نشست های این سازمان به ایران ادامه داشت تا اینكه شركت سیاحتی علیصدر توانست سال گذشته مجوز برگزاری نشست سالانه این سازمان در همدان را دریافت كند.
شركت سیاحتی علیصدر كه به واسطه شهرت جهانی غار شگفت انگیز علیصدر یكی از اعضای این سازمان است، پس از ارایه مستند های كافی در زمینه میزبانی، همدان توانست به عنوان نماینده‌ای از ایران، میزبان یك رویداد منحصر به فرد در حوزه گردشگری باشد حالا مسئولان و برنامه ریزان شركت سیاحتی علیصدر با برنامه ریزی دقیق و نشست های مداوم، گردهم می آیند تا برای اجرای دقیق برنامه های پیش بینی شده، در این میزبانی، بهترین راهكارها را ارایه دهند.
از زمانی كه سازمان جهانی جهانگردی به صورت رسمی به اعضای وابسته خود اعلام كرد كه همدان میزبان این اجلاس است، دعوت به حضور برای شركت در این اجلاس و روند چگونگی میزبان رنگ‌ و بوی جدی تری به خود گرفت.
دبیرخانه همدان 2018 برنامه های میزبانی چهلمین اجلاس UNWTO را برنامه ریزی‌ می كند حوزه اطلاع رسانی و تبلیغات و بازاریابی این دبیرخانه با ارسال فیلم هایی با محتوای معرفی همدان و همچنین تصاویری از جاذبه های شاخص استان برای اعضای UNWTO ، تلاش بر ترغیب آنها برای شركت در این اجلاس را دارد و با ارسال دعوتنامه های اختصاصی، انگیزش لازم برای حضور اعضا در ایران و سفر به همدان را ایجاد می كند.
فرایند ارسال دعوتنامه ها و پاسخ به آنها برای كسب آمار دقیق مهمانان خارجی تا چند روز قبل از برگزاری اجلاس ادامه دارد و اعضای وابسته به سازمان جهانی جهانگردی فرصت دارند تا با بررسی شرایط موجود برای سفر به ایران با هدف شركت در چهلمین اجلاس جهانی گردشگری اعلام آمادگی كنند.
حالا نزدیك به 40 روز به آغاز این نشست باقی مانده است و دست اندركاران و مسئولان كمر همت را بسته و تمام تلاش خود را برای هرچه بهتر برگزار شدن این رویداد به كار گرفته اند.

** برگزاری سمینار بین المللی گردشگری فرهنگی
سمینار بین المللی گردشگری فرهنگی از طریق نوآوری و فناوری همزمان با چهلمین اجلاس عمومی اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری به پیشنهاد شركت سیاحتی علیصدر توسط سازمان جهانی گردشگری در شهر همدان همزمان با برگزاری این نشست از 21 تا 23 آبان برگزار خواهد شد.
مدیرعامل شركت سیاحتی علیصدر گفت: امروزه گردشگری فرهنگی یكی از بزرگترین و سریع ترین بازارهای جهانی گردشگری است چراكه حدود چهار تن از 10 گردشگر بر اساس پیشنهاد فرهنگی، مقصد خود را انتخاب می كنند.
حمیدرضا یاری با بیان اینكه گردشگران به طور فزاینده ای از عوامل ناملموس مانند فضای یك مكان، ارتباط آن با افراد معروف، ایده ها و رویدادها و تاریخ و سنت های محل جذب می شوند اظهار داشت: این سمینار بین المللی در صدد تبادل اطلاعات و تجربیات برای كشورهای عضو UNWTO است.
وی عنوان كرد: این رویداد اهمیت نوآوری در مدیریت و ترویج گردشگری فرهنگی را به رسمیت می شناسد و به دنبال گسترش استقرار فن آوری های در حال ظهور و پیشرفته در فعالیت های گردشگری در مقصد و محصولات خود است.
یاری ادامه داد: در راستای اهمیت برگزاری این سمینار از سوی سازمان جهانی جهانگردی عنوان شده است كه با این وجود، گردشگری با چالش هایی از قبیل، كارآمدی، اثرات اجتماعی و محیطی گردشگری، تا مدیریت موثر راهبردهای فزاینده دیجیتالی برای پاسخگویی به نیازهای مسافرلن مدرن و نیاز به افزایش رقابت پذیری مواجه است.
مدیرعامل شركت سیاحتی علیصدر گفت: در كنار رشد مداوم گردشگری در سالهای اخیر، ما شاهد تغییر در مدل های تجاری و رفتار مصرف كننده، از قبیل ظهور سیستم های دیجیتال C2C (اغلب به عنوان اقتصاد اشتراكی)، داده های بزرگ و بومی سازی جغرافیایی، به طور عمده در پاسخ به بحران اقتصادی جهانی و پیشرفت تكنولوژی هستیم.
وی افزود: سازمان جهانی گردشگری UNWTO به منظور پیش بینی، رفع و غلبه بر چالش های جدید و تهیه روندهای جدید در بخش گردشگری، در حال حاضر نوآوری و تحول دیجیتالی را به منظور كیفیت بخشی به مقاصد برای شناختن پتانسیل كامل آنها به طور كامل وارد گردشگری می كند.

** رونمایی از كتاب «گردشگری ایران» در اجلاس جهانی
معاون گردشگری شركت سیاحتی علیصدر نیز عنوان كرد : در چهلمین اجلاس جهانی گردشگری در همدان از كتاب «گردشگری ایران» كه توسط سازمان جهانی جهانگردی تدوین شده رونمایی می‌شود.
مسعود ملكی با اشاره به روند برنامه‌های اجلاس UNWTO اظهار داشت: ثبت نام اعضای در سایت UNWTO باز است و برای این مهم تا پایان مهر ماه فرصت ثبت نام وجود دارد.
وی با بیان اینكه دبیركل سازمان جهانی گردشگری و اعضا برای چهلمین اجلاس جهانی در همدان اعلام حضور كرده‌اند افزود: برنامه ریزی ها در زمینه اقامت در هتل‌ها، حمل و نقل هواپیمایی و محل برگزاری اجلاس در نشست مختلف هماهنگی شده است.
معاون گردشگری شركت سیاحتی علیصدر با بیان اینكه سازمان میراث فرهنگی نیز در كارگروهی چندین بار برای برگزاری این اجلاس جلسه تشكیل داده و برنامه ریزی‌ها را انجام می‌دهد گفت: UNWTO (اجلاس سازمان جهانی گردشگری) با ACD (كنفرانس گردشگری كشورهای آسیایی ) متفاوت است و برنامه‌هایی مختص اعضای اصلی سازمان جهانی گردشگری را دارد.
ملكی بیان كرد: نشست‌های تخصصی دبیركل و برنامه‌های پیش تور و پس تور نیز در حال طراحی شدن است.
وی یادآور شد: در این اجلاس از كتاب «گردشگری ایران» كه توسط سازمان جهانی جهانگردی تدوین شده رونمایی می‌شود و از سوی این سازمان به كشور ایران هدیه می‌شود.
وی افزود: اعضای سازمان جهانی گردشگری كه در همدان حضور می‌یابد، در قالب گروه‌هایی از تمامی اماكن گردشگری همدان از غار علیصدر و شهر جهانی لالجین بازدید می كنند.

** چهلمین اجلاس جهانی گردشگری در همدان
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شركت سیاحتی علیصدر گفت: شمارش معكوس برای میزبانی از چهلمین اجلاس جهانی گردشگری در همدان آغاز شد.
حمید امامی افزود: با نزدیك شدن به میزبانی همدان از اجلاس جهانی گردشگری، برنامه های تبلیغی محیطی در راستای میزبانی اجلاس جهانی گردشگری، در سطح كشور از سوی شركت سیاحتی علیصدر انجام شده است.
وی با بیان اینكه تبلیغات ضربتی این رویداد فراملی توسط صدا و سیما و رسانه های جمعی صورت گرفته افزود: نشست اعضای سازمان جهانی گردشگری سالانه برگزار می شود و ما تلاش داریم امسال چهلمین دوره این نشست به بهترین شكل ممكن در همدان برگزار شود.
امامی گفت: برنامه های این نشست توسط سازمان جهانی گردشگری و به زبان انگلیسی برگزار می شود و ریز برنامه های این نشست از طرف سازمان جهانی گردشگری اعلام شده و این برنامه ها از 21 تا 24 آبان ماه امسال به میزبانی همدان برگزار می شود.
وی اظهار داشت: سازمان جهانی گردشگری 552 عضو وابسته دارد و دغدغه ما این است كه تعداد بیشتری از اعضا در همدان حضور داشته باشند.
مدیر روابط عمومی و بین الملل شركت سیاحتی علیصدر افزود: در كنار برنامه های متعدد رسانه ای، یك كلیپ 6 دقیقه ای از شگفتی های غار علیصدر، به همراه ویژه نامه 2 زبانه در گردهمایی های متفاوت، در دست اجرا قرار گرفته است.
وی اضافه كرد: هم اكنون در شركت سیاحتی علیصدر مترجم ها مستقر هستند و با افراد برای حضور در اجلاس سازمان جهانی گردشگری تماس می گیرند.
9904/2087