سپاه مقر سركردگان جنایت تروریستی اهواز را هدف قرار داد

تهران- ایرنا- سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از حمله موشكی به مقر سركردگان جنایت تروریستی اهواز در شرق فرات توسط یگان موشكی نیروی هوافضای سپاه و هلاكت شمار زیادی از تروریست های تكفیری خبر داد.

به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا از سپاه نیوز، روابط عمومی كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای از هدف قرار دادن مقر سركردگان جنایت تروریستی اهواز در شرق فرات در كشور سوریه با 6 فروند موشك بالستیك زمین به زمین در نخستین ساعات بامداد امروز (دوشنبه) توسط یگان موشكی نیروی هوافضای سپاه خبر داد و تاكید كرد: امنیت ملت ایران خط قرمز نیروهای مسلح بوده و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در صیانت ازمیهن اسلامی و تامین امنیت و آرامش مردم عزیز از هیچ تلاشی فروگذار نكرده و مشت آهنین خود را همچنان مهیای پاسخ قاطع و كوبنده به هر گونه شرارت و شیطنت دشمنان قرار خواهد داد.
متن كامل اطلاعیه روابط عمومی كل سپاه به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
در پی جنایت تروریستی 31 شهریور ماه 1397 اهواز كه به شهادت 25 تن و مجروح شدن 69 تن از مردم مظلوم و بی دفاع و نیروهای مدافع میهن اسلامی منجر گردید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با استعانت از ذات اقدس باریتعالی، به نیابت از ملت سرافراز ایران و خانواده های معظم شهیدان در لبیك به ندای مقام معظم رهبری و فرماندهی كل قوا حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) برای انتقام خون این شهدا، به ویژه كودك 4 ساله و جانباز 70 درصد دفاع مقدس از تروریست ها و گوشمالی عوامل بزدل این حادثه، ساعت 2 بامداد امروز (دوشنبه 9 مهرماه) محل استقرار و تجمع تروریست های تكفیری تحت حمایت امریكا و قارون های منطقه در شرق فرات در كشور سوریه را مورد ضربه موشكی قرار داد.
طی این عملیات كه با نام 'ضربت محرم' و با رمز مقدس 'یا حسین( ع)' انجام شد، تعداد 6 فروند موشك بالستیك میان برد از پایگاه های موشكی نیروی هوا فضای سپاه در غرب كشور شلیك و تروریست های مزدور و جنایتكار از فاصله 570 كیلومتری هدف ضربات مهلك و مرگبار قرار گرفتند.
متعاقبا 7 فروند پهپاد رزمی این نیرو مواضع و مقرهای تجمع و پشتیبانی تروریست های مزدور استكبار جهانی را بمباران كردند.
بر اساس اطلاعات و گزارشهای دقیق دریافتی، در این عملیات تعدادی از سركردگان و عناصر موثر جنایت اخیر تروریست ها به هلاكت رسیده و یا مجروح شده اند، همچنین زیرساخت های آمادی و انبار ذخیره مهمات آنان منهدم گردید.
در این رهگذر یادآور می شود؛ جمع بندی و رهگیری شواهد و قراین جنایت اخیر اهواز، فرزندان ملت ایران را به مقر تروریست ها در شرق سوریه كه توسط آمریكا هدایت و پشتیبانی شده و در راستای اهداف شیطانی تروریسم دولتی كاخ سفید و منافع رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه عمل می كند، رسانید و سپس با طراحی و برنامه ریزی دقیق اطلاعاتی و میدانی، نقاط تعیین شده آماج موشك های نقطه زن قرار گرفت.
در پایان به هموطنان عزیز اطمینان می دهیم ، همانگونه كه بارها اعلام شده است امنیت ملت ایران خط قرمز نیروهای مسلح بوده و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با همراهی و مشاركت سایر نیروهای نظامی، انتظامی و اطلاعاتی كشور در صیانت از ایران اسلامی و تامین امنیت و آرامش جامعه از هیچ تلاشی فروگذار نكرده و مشت آهنین خود را همچنان مهیای پاسخ قاطع و كوبنده به هرگونه شرارت و شیطنت دشمنان قرار خواهد داد.
به گزارش ایرنا، پنج عضو گروهك تروریستی و تجزیه طلب موسوم به الاحوازیه روز شنبه 31 شهریورماه در جریان رژه نیروهای مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در اهواز، با پوشش لباس مبدل نظامی به جایگاه مسئولان و فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی حمله كردند.
در جریان این اقدام 25 تن شامل چند غیرنظامی شهید و 69 تن دیگر مجروح شدند.
تاكنون بیش از 35 كشور و شماری از مقامات كشورهای جهان، حادثه تروریستی اهواز را محكوم و با مردم ایران ابراز همدردی كرده اند.
شبد**1953**1379