یمن: حملات موشكی به امارات ادامه خواهد یافت

تهران - ایرنا - سخنگوی ارتش یمن به امارات متحده عربی هشدار داد كه در صورت تداوم تجاوز نظامی، پهپادها و موشك های بالستیك به طور موثر دبی را هدف قرار خواهند داد.

به گزارش یكشنبه شب ایرنا به نقل از شبكه خبری المسیره، سرتیپ شرف لقمان افزود: حمله موشكی امروز به جیزان (جنوب عربستان) و دبی میزان پیشرفت توانایی های دفاعی یمن را نشان داد.
وی گفت كه در صورت ادامه تجاوز نظامی، پهپادها و موشك های بالستیك یمن به شكل موثری دبی را هدف قرار خواهند داد.
سخنگوی ارتش یمن افزود كه حمله به قایق های گارد مرزی عربستان در جیزان، پاسخی به حمله ارتش این كشور به قایق های ماهیگیران در بندر الحدیده در غرب یمن بود.
وی به سرمایه گذاران در امارات نیز هشدار داد، تا زمانی كه تجاوز علیه یمن ادامه یابد این كشور امن نخواهد بود.
یگان ارتش و كمیته های مردمی یمن امروز با پهپاد صماد 3 به فرودگاه بین المللی دبی در فاصله بیش از1200 كیلومتری یمن حمله كرد.
نیروی دریایی و گارد ساحلی یمن نیز عملیات موفقیت آمیزی را علیه شماری از قایق های گارد مرزی سعودی در بندر جیزان انجام داد كه خسارت های زیادی به این قایق ها وارد شد و شماری از آنها نیز آتش گرفت.
امارات در كنار عربستان از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند كشور عربی و با كمك و چراغ سبز آمریكا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین كشور عربی آغاز كردند تا به بهانه بازگرداندن رئیس جمهوری مستعفی این كشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.
تجاوز عربستان و امارات به یمن تاكنون منجر به كشته شدن بیش از 16 هزار یمنی بی گناه و ویرانی زیر ساخت های این كشور شده است.
شبد**1480**1379

سرخط اخبار جهان