مدیران كم كار در زمینه اشتغالزایی عزل خواهند شد

كرمانشاه - ایرنا - استاندار كرمانشاه با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال در استان گفت: مدیران كم كار در زمینه اشتغالزایی از سمت خود عزل خواهند شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند عصر یكشنبه در نشست كارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان كه در استانداری كرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: از بانك توسعه تعاون بخاطر وابستگی اش به وزارت كار، رفاه و تامین اجتماعی انتظار می رود نقش پررنگ تری در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی داشته باشد.
وی افزود: گزارش مستمر عملكرد بانك‌های استان را هر هفته برای مدیران عامل بانكها در كشور ارسال می كنیم تا با مدیرانی كه كوتاهی می كنند برخورد كنند.
استاندار كرمانشاه عنوان كرد: باتوجه به وضعیت ویژه ای كه بخاطر زلزله در استان پیش آمده است، از مدیران حوزه اشتغال و سرمایه‌گذاری توقع داریم كه 2 برابر گذشته كار كنند تا استان از قافله توسعه عقب نماند‌.
بازوند با بیان اینكه عملكرد اشتغالزایی دستگاه های اجرایی استان رضایت بخش نیست، گفت: اولویت اول استان كرمانشاه اشتغال است و باید این موضوع در اولویت اول دستگاه های اجرایی قرار گیرد.
وی به عملكرد اداره كل ورزش و جوانان در زمینه اشتغالزایی اشاره كرد و گفت: در زمینه ورزش می توانیم به خوبی اشتغالزایی ایجاد كنیم اما اداره كل ورزش و جوانان استان كرمانشاه تاكنون در این زمینه اقدام قابل قبولی انجام نداده است.
استاندار كرمانشاه عنوان ‌كرد: علاوه بر ادارات كل ورزش و جوانان، امور عشایری و حمل و نقل و پایانه ها نیز اگر تا پایان هفته آینده، شرایط پرداخت تسهیلات را فراهم ‌نكنند، سهمیه آنها را حذف و برای عزل مدیران آنها نیز اقدام خواهد شد.
بازوند یادآور شد: نباید فراموش كنیم كه نرخ بیكاری در كرمانشاه بالاست و مردم این استان برای بهبود وضعیت اقتصادی چشم به راه مسئولان هستند.
حسن عزیزی مدیركل كار و رفاه اجتماعی كرمانشاه نیز در این جلسه گفت: 176 میلیارد تومان اعتبار به منظور ایجاد اشتغال در بخش روستایی و عشایری به استان تخصیص پیدا كرده كه بیش از 70 درصد آن در قالب تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.
وی افزود: همچنین 300 میلیارد تومان نیز به منظور ایجاد اشتغال در مناطق زلزله تخصیص پیدا كرده كه تاكنون 24 درصد آن در قالب تسهیلات پرداخت شده است.
استان كرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای نرخ بیكاری 19/6 درصد است.
7445/8066

سرخط اخبار استان‌ها