رئيس كل دادگستري فارس: خبر آزادي مهدي حاجتي صحت ندارد

شيراز-ايرنا- رئيس كل دادگستري استان فارس گفت: خبر آزادي مهدي حاجتي، عضو شوراي اسلامي شهر شيراز كه پنجم مهرماه 97 به اتهام حمايت از 2 تن از فعالان فرقه ضاله بهاييت بازداشت شد، صحت ندارد و اين موضوع تكذيب مي شود.

روابط عمومي دادگستري استان فارس در گزارش روز يكشنبه خود از قول علي القاصي افزود: صرف نظر از اتهام ارتباط با يك فرقه ضاله، در اين زمينه عناوين اتهامي در ساير جرائم عمومي وجود دارد.
وي، با اشاره به آخرين جزييات پرونده مهدي حاجتي، گفت: اين فرد با قرار تامين قانوني براي انجام تحقيقات تحت نظر است و اخبار منتشره مبني بر آزادي وي مورد تاييد نيست.
القاصي، همچنين در باره موارد اتهامي عضو بازداشتي شوراي اسلامي شهر شيراز بيان كرد: در اين مورد از قاضي سوال كردم، صرف نظر از اينكه اين فرد با يك فرقه ضاله ارتباطي داشته است، يا از اين فرقه ضاله دفاعي كرده است يا خير، آيا اتهامات ديگري در ساير جرائم عمومي عليه وي مطرح است كه قاضي در حال تحقيق در اين خصوص است.
رئيس كل دادگستري فارس، همچنين با اشاره به جو سازي‌ها و غوغا سالاري‌هاي روز‌هاي گذشته ضد انقلاب و برخي در داخل در اين مورد، تاكيد كرد: جو سازي‌ها هيچ تاثيري در روند رسيدگي به اين پرونده نخواهد داشت و اجازه دخالت در اين پرونده را نخواهيم داد.
القاصي افزود: كسي حق ندارد در تصميم قاضي كه كاملا مستقل است دخالت كند، اين پرونده در چارچوب قانون رسيدگي خواهد شد و دستگاه قضايي توجهي به غوغاسالاري و تبليغات سياسي نخواهد كرد.
مهدي حاجتي عضو پنجمين دوره شوراي اسلامي شهر شيراز، پيش از اين با انتشار توئيتي از 2 تن از فعالان فرقه بهاييت كه هفته گذشته در شيراز دستگير شدند، حمايت كرده بود.
10نفر از اعضاي پنجمين دوره شوراي اسلامي شهر شيراز نيز روز شنبه (هفتم مهر) در بيانيه اي با اشاره به ابراز برائت 'مهدي حاجتي' عضو بازداشت شده اين شورا از فرق ضاله، آزادي وي را خواستار شدند.
در اين بيانيه عنوان شده است: اين شورا نسبت به حفظ و صيانت از مرزهاي اعتقادي و فرهنگي و برائت از معاندين نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و فرق ضاله حساس بوده و خود را مقيد به عمل در چارچوب قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران، انديشه‌هاي ناب امام راحل (ره) و مقام معظم رهبري مي‌داند.
در اين بيانيه آمده است: شوراي اسلامي شهر شيراز ضمن تاكيد بر تلاش براي دفاع از حقوق شهروندان بر اساس سوگند نمايندگي و در چارچوب قانون اساسي و قوانين موضوعه در شرايط خاص كنوني، خود را بيش از هر زمان موظف به حفظ آرامش و پيگيري امور از راه‌هاي قانوني مي‌داند.
اين بيانيه مي افزايد: اميد است مسئولان محترم قضايي، امنيتي و سياسي استان فارس با عنايت به اظهارات صريح جناب آقاي 'مهدي حاجتي' در جلسه هم انديشي پنجم مهرماه جاري شوراي اسلامي شهر شيراز مبني بر خيرخواهانه و شرافتمندانه بودن انگيزه و قصد ايشان و مسئوليت وي به‌عنوان رئيس كميسيون حقوق شهروندي و اعلام برائت صريح ايشان از فرق ضاله و به ويژه فرقه ضاله بهاييت و معاندين نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، امكان ادامه حضور و فعاليت ايشان را به عنوان نماينده مردم در جلسات آتي شوراي اسلامي شهر شيراز فراهم نمايند.
مهدي حاجتي متولد 1358 از فعالان سياسي اصلاح طلب و عضو كميسيون حقوق شهروندي شوراي شهر شيراز است.
شوراي اسلامي شهر شيراز در دوره پنجم متشكل از 13 عضو اصلي است كه اين بيانيه به امضاي 10 تن از اعضا كه در فهرست انتخاباتي اصلاح طلبان حضور داشتند، رسيده است.
در شوراي پنجم شهر شيراز، به لحاظ گرايش سياسي 12 عضو اصلاح طلب و يك عضو اصولگرا حضور دارند.
6113 /6118

سرخط اخبار استان‌ها